بانوان به دنبال داشتن ناخن هایی زیبا، مستحکم با ماندگاری بالا هستند، بنابراین لازم است تا شما آموزش کاشت ناخن با پلی ژل را فراگیرید. پلی ژل از تکنیک های جدید در آموزش کاشت ناخن می باشد که سختی و استحکام کاشت با پودر را دارد ولی انعطاف پذیرتر و سبک تر از آن است و ناخن هایی طبیعی با ماندگاری طولانی ایجاد می کند. در این مطلب هر آنچیز که از آموزش کاشت ناخن با پلی ژل نیاز دارید در اختیارتان قرار می گیرد، فقط کافی است تا چند دقیقه از وقتتان را با نیل آکادمی بگذرانید.

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

کاشت پلی ژل ناخن چیست؟

در آموزش کاشت ناخن با پلی ژل ابتدا لازم است تا بدانیم کاشت پلی ژل چیست. پلی ژل یا ژل پمادی نوعی از مواد کاشت ناخن با ژل است که به صورت تیوپی در بازار عرضه می شود. پلی ژل نیز مانند سایر ژل ها در ۲ نوع هارد ژل و سافت ژل و در رنگ های مختلف موجود است. پلی ژل را می توان در کاشت ناخن قالبی، کاشت ناخن با تیپ، کاشت ناخن با فیبر، کاشت ناخن با فرمر و انواع کاشت های گریم با ژل استفاده کرد.

انواع ژل های مورد استفاده در کاشت ناخن پلی ژل

قبل از بیان انواع ژل های مورداستفاده در آموزش کاشت ناخن با پلی ژل لازم است تا با هارد ژل و سافت ژل و تفاوت این دو بیشتر آشنا شوید.

تفاوت هارد ژل ها و سافت ژل ها در آموزش کاشت ناخن با پلی ژل

تفاوت ظاهری:

هارد ژل ها آدامسی تر و سفت تر از سافت ژل ها هستند. سافت ژل ها در حقیقت خمیرهایی نرم و کشسان می باشند و هارد ژل ها خمیرهابی سفت تر و کمتر کشسان می باشند.

تفاوت بنیادی:

هارد ژل ها ژل هایی هستند که استون روی آنها اثری ندارد و وقتی روی ناخن اجرا می شوند نمی توانید با استون آنها را ریموو کنید و باید از سوهان یا ریموور مخصوص خودشان استفاده کنید. این در حالی است که در سافت ژل ها استون کاملا تاثیر داشته و اگر روی ناخن از سافت ژل استفاده شده باشد به راحتی و بدون آسیب رسانی به صدف ناخن می توان آن را با استون ریموو کرد.

تفاوت کاربردی:

موادگذاری با هاردژل ها خیلی راحت تر از سافت ژل ها می باشد. چون همانطور که گفتیم به خاطر خاصیت کشسانی کمتر، آنها کمتر به قلم می چسبند و راحت تر روی ناخن پخش می شوند.

حال به انواع ژل های مورد استفاده در کاشت ناخن با پلی ژل می پردازیم:

ژل اکریلیک (Acrylic Gel)

این ژل یکی از ژل های مورد استفاده در کاشت پلی ژل می باشد. رنگ این نوع ژل نسبتا مات می باشد.

هپی ژل (Happy Gel)

رنگ این ژل حالت صورتی بسیار کمرنگ و رنگ پریده می باشد. و بعد از کاشت ناخن، صورتی براق می شوند.

ژل سفید (White Gel)

این ژل بعد از استفاده کاملا سفید می شود.

ابزارها و مواد لازم برای کاشت پلی ژل

ابزارها و مواد لازم برای آموزش کاشت ناخن با پلی ژل | نیل آکادمی

 

در آموزش کاشت ناخن با پلی ژل شما به ۱۴ ابزار و ۴ ماده نیاز دارید که به راحتی در دسترستان می باشد.

ابزارهای لازم در آموزش کاشت ناخن با پلی ژل

 1. عقب زن
 2. نیپر
 3. سوهان برقی
 4. دستگاه UV
 5. سر سوهان مانیکور اشکی
 6. سر سوهان مانیکور استوانه دورگیر
 7. سر سوهان الماسه استوانه
 8. سر سوهان کاغذی نرم
 9. سوهان دستی نرم
 10. قلم تخت کار با ژل
 11. پد کلینزر
 12. پینچر
 13. فرمر
 14. بافر

مواد لازم برای آموزش کاشت ناخن با پلی ژل

 1. پلی ژل (رنگ دلخواه مشتری )
 2. بیس کات ژل (یا پرایمر کار با ژل)
 3. ضد قارچ
 4. کلینزر

آموزش کاشت با پلی ژل

تلاش ما در نیل آکادمی این است که بهترین آموزش ها را از صفر تا صد در زمینه کاشت ناخن از جمله در آموزش کاشت ناخن با پلی ژل در اختیارتان قرار دهیم و شما پس از پایان آموزش ها بتوانید وارد بازار کار شوید و کسب در آمد کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مراحل کاشت ناخن با پلی ژل

مراحل آموزش کاشت ناخن با پلی ژل | نیل آکادمی

 

کاشت با پلی ژل دارای ۵ مرحله می باشد:

 1. زیرسازی
 2. نصب فرمر
 3. موادگذاری
 4. سوهان کشی
 5. از بین بردن ناهمواری های احتمالی

مرحله اول آموزش کاشت ناخن با پلی ژل : زیرسازی

 

همانند تمامی کاشت های دیگر اولین مرحله در کاشت پلی ژل، مانیکور خشک می باشد.

برای این کار ابتدا با استفاده از عقب زن کوتیکول ها را عقب بزنید. سپس با استفاده سر سوهان مانیکور اشکی و حرکت صحیح سوهان، کل کوتیکول ها را از روی صدف ناخن بردارید. بعد از این مرحله با استفاده از نیپر پوست های اضافه دور ناخن را برش بزنید.

 

 

پس از مانیکور خشک نوبت به خراش دادن سطح ناخن می رسد. با استفاده از سر سوهان کاغذی نرم به آرامی سطح ناخن را خراش دهید. دقت داشته باشید که به کراتین صدف ناخن آسیب نرسانید و از نازک کردن ناخن بپرهیزید. معمولا یک دور سوهان کشی سطح ناخن کافی است. با استفاده از براش سطح ناخن را تمیز کرده و برای اطمینان با استفاده از سوهان دستی نرم و به آرامی روی سطح ناخن را مجددا خراش دهید.

مرحله دوم آموزش کاشت ناخن با پلی ژل : نصب فرمر

 

قبل از نصب فرمر، سطح صدف ناخن را به ضد قارچ آغشته کنید. بهتر است از فرمرهای کاغذی یکبار مصرف استفاده کنید. ابتدا فرمر را از کاغذ جدا کرده سپس لبه های انتهایی فرمر را به هم بچسبانید. قسمت گرد خالی فرمر جایی است که باید ناخن قرار بگیرد فرمر را زیر ناخن قرار دهید و لبه های آزاد آن را به انگشت بچسبانید. مراحل نصب فرمر نیز در ویدئو آموزش داده شده است.

مرحله سوم آموزش کاشت ناخن با پلی ژل : موادگذاری

 

اولین مرحله در مواد گذاری زدن بیس کات است . یکه لایه نازک بیس کات روی سطح ناخن بزنید و انگشت را داخل دستگاه UV  قرار دهید. زمان مورد نیاز با توجه به برند بیس کات بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه متغییر است.

 

 

حال نوبت به استفاده از پلی ژل است. با فشار دادن تیوپ مقدار مورد نیاز از پلی ژل را خارج کنید و با استفاده از کاردک مخصوص یا انتهای عقب زن آن را روی ناخن قرار دهید. دقت کنید که مقدار زیادی از مواد را روی ناخن قرار ندهید چرا که باعث ضخیم شدن کاشت می گردد. برای پخش کردن پلی ژل بر روی ناخن، شما نیاز به کلینزر دارید. پد کلینزر را به کلینزر آغشته کنید و دقت کنید که پد باید کاملا خیس باشد. با قرار دادن قلم روی پد، کلینزر جذب قلم شده و کار با پلی ژل برای شما راحت تر می شود.با استفاده از قلم ، پلی ژل را روی ناخن پخش کنید و به میزانی که مشتری تمایل دارد قد ناخن را به کمک فرمر بلند کنید.

انگشت را داخل دستگاه UV  قرار داده و دقت کنید که قبل از قرار دادن انگشت زیر دستگاه، دور ناخن را چک کرده باشید که مواد شره نکرده باشد. ۹۰ ثانیه زمان مناسبی برای خشک شدن مواد می باشد.

 

 

بعد از اینکه مواد کاملا خشک شد فرمر را از انگشت جدا کنید. در این مرحله شما می توانید به منظور ایجاد هلال و برجستگی روی ناخن، با استفاده از پینچر لبه های ناخن را مقداری جمع کنید. با استفاده از پد کلینزر که آغشته به کلینزر است چسبندگی سطح ناخن را بگیرید. مرحله مواد گذاری در کاشت ناخن با پلی ژل باید برای هر ناخن به صورت جدا انجام شود و بعد از خشک شد هر ناخن به سراغ ناخن بعدی بروید.

مرحله چهارم آموزش کاشت ناخن با پلی ژل : سوهان کشی

 

کاشت ناخن با  پلی ژل معمولا نیاز به سوهان کشی زیادی ندارد. اما در ادامه مراحل، سوهان کشی را برای شما شرح می دهیم:

 • با استفاده از سوهان دستی فرم بغل و بالای ناخن را مرتب کنید.
 • به کمک سر سوهان مانیکور استوانه دورگیر، دورگیری را انجام دهید. دقت کند که اگر قبل از قرار دادن دست زیر دستگاه UV دور ناخن را تمیز کرده باشید این مرحله خیلی سریع و فقط برای چک کردن انجام می شود.
 • با استقاده از سر سوهان الماسه استوانه، سطح ناخن را فرم داده و رد سر سوهان دورگیر را از بین ببرید. چون کاشت با پلی ژل بسیار ظریف و دقیق است اگر در مرحله مواد گذاری دقت کرده باشید میزان ناهمواری سطح ناخن بسیار کم می باشد.
 • فرم نهایی بغل و بالای ناخن را با استفاده از سوهان دستی درست کنید.

مرحله پنجم آموزش کاشت ناخن با پلی ژل : از بین بردن ناهمواری های احتمالی

 

با  استفاده از سرسوهان کاغذی ناهمواری های احتمالی و رد سرسوهان الماسه و سوهان دستی را از میان ببرید. حال اگر مشتری شما تمایل به زدن لاک ژل یا تاپ شاین داشته باشد شما در همین مرحله می توانید این کار را برای او انجام دهید و نیازی به استفاده از بافر نمی باشد. اما اگر مشتری صرفا قصد زدن لاک معمولی را داشت سطح ناخن را با بافر صاف کرده و لاک مدنظر مشتری را روی ناخنش بزنید.

با زدن روغن کوتیکول دور ناخن کار کاشت ناخن با پلی ژل به اتمام می رسد.

نکته مهم در آموزش کاشت ناخن با پلی ژل:

توصیه می کنیم که در تمام کاشت های پلی ژل، به منظور محافظت از لایه زیرین ناخن، از یک لایه نازک تاپ شاین بر روی سطح ناخن استفاده کنید.

مزایا و معایب کاشت پلی ژل ناخن

مزایای کاشت ناخن پلی ژل

 • در کاشت با پلی ژل از لیکوئید کاشت ناخن استفاده نمی شود و بوی تند آن هم وجود ندارد.
 • احتمال حساسیت پوستی به پلی ژل بسیار پایین می باشد، بنابراین برای عزیزانی که به مواد کاشت ناخن با پودر آلرژی دارند جایگزین مناسبی محسوب می شوند.
 • کاشت ناخن با پلی ژل ظرافت بالایی دارد.
 • کاشت ناخن با پلی ژل انعطاف پذیر است به همین دلیل دیرتر می شکند.
 • مراحل سوهان کشی آن بسیار کوتاه تر است.

معایب کاشت ناخن پلی ژل

 • در کاشت ناخن با پلی ژل، مواد گذاری باید به صورت ناخن به ناخن انجام شود و به همین دلیل مرحله مواد گذاری کمی زمانبر است.
 • به علت گرانتر بودن مواد پلی ژل، قیمت کاشت ناخن با پلی زل از کاشت ناخن با پودر گرانتر است.
 • پلی ژل تا زمانی که زیر دستگاهUV نرود خشک نمی شود، به همین دلیل امکان شره کردن مواد دور ناخن زیاد است و باید در مرحله مواد گذاری قبل از رفتن زیر دستگاه UV دور ناخن دائم چک شود.

قیمت پلی ژل ناخن

پلی ژل نیز همانند دیگر کاشت های ژل به دلیل نیاز آن به دقت بیشتر و مواد گرانتر، جزو کاشت های نسبتا گران محسوب می شود. قیمت پلی ژل کاشت ناخن برای هر دو دست بسته به متد اجرا (با فرمر و یا قالب) و منطقه ای که آرایشگاه در آن قرار دارد حدودا بین ۱۸۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان متغیر می باشد.

ترمیم پلی ژل

ترمیم پلی ژل | آموزش کاشت ناخن با پلی ژل | نیل آکادمی

 

پلی ژل هم مثل بقیه کاشت ها مراحل ترمیمش شامل کوتاه کردن قد ناخن، هواگیری، مانیکور خشک و موادگذاری و سوهان کشی می باشد. اما از آنجایی که مواد باید خیلی نازک شود تا موادگذاری جدید روی آن انجام گیرد، خیلی از ناخن کاران (حتی در خارج از ایران) کلا کاشت را ریموو کرده و از ابتدا آن را انجام می دهند. البته باید در نظر داشت که این کار فقط برای ناخن کار سودمند است چرا که از مشتری هزینه ریموو و کاشت مجدد می گیرد. ولی باید توجه داشت که با هر بار ریموو کردن و کاشت مجدد صدف ناخن مشتری آسیب دیده و نازک می شود. لذا درست این است که برای ترمیم پلی ژل با صرف وقت کافی مواد موجود روی ناخن را بسیار نازک کرده و موادگذاری مجدد را انجام دهید.

کاشت پلی ژل با قالب 

همانطوری که از اسمش مشخص است در این نوع کاشت از قالب استفاده می شود. در حقیقت در مرحله موادگذاری به جای فرمر از قالب استفاده می شود و همین کار زمان موادگذاری را بسیار کوتاه تر می کند. نکته قابل توجه در  کاشت پلی ژل با قالب این است ک در صورتی که موادگذاری در آن به درستی انجام شود مدت سوهان کشی را به حداقل می رساند. نکته مهم دیگر آموزش کاشت ناخن با پلی ژل نیز این است که برای کاشت قالبی بایستی از هارد ژل استفاده گردد.

فرق پلی ژل با ژل بیلدر و آکریلیک

فرق پلی ژل با ژل بیلدر

اولین تفاوت ژل های بیلدر یا همان ژل های کاسه ای با پلی ژل ها در غلظت و نحوه بسته بندی و عرضه آنها در بازار می باشد. ژل های بیلدر کمی رقیق تر و در بسته بندی های کاسه ای و پلی ژل ها کمی سفت تر و به صورت تیوپی یا همان پمادی در بازار ارائه می شوند. تفاوت دیگری که بین این دو وجود دارد تفاوت در سهولت استفاده است. کار با پلی ژل به مراتب راحت تر از کار با ژل کاسه ای است چرا که شما با فشار دادن تیوپ همان مقدار مورد نیاز ژل را با کاردک بر داشته و روی ناخن می گذارید. ولی در استفاده از ژل های بیلدر به علت خاصیت کشسانی آنها برداشتن ژل با قلم کمی حوصله بیشتری را می طلبد.

تفاوت پلی ژل با اکریلیک

برای کاشت ناخن یا اصطلاحا اکستنشن ناخن، شما به موادی نیاز دارید تا شکل صدف ناخن را اصلاح کرده و قد آن را بلندتر کنید. این مواد به دو شکل در بازار یافت می شوند. دسته اول همان نوع اکریلیک یا پودری می باشد که در این حالت مواد مورد نظر برای کاشت، توسط خود ناخن کار به وسیله ترکیب پودر و لیکویید ساخته می شود و یکی از مهمترین چالش های آن غلظت مواد حاصل می باشد که با تمرین به دست می آید. دسته دوم نیز ژل ها هستند که در شکل هایی مختلف نظیر پلی ژل ها، ژل های کاسه ای، لمینیت ها و … در بازار یافت می شوند و حاوی خمیر با کیفیت و آماده برای کاشت می باشند.

حال سوال اینجاست که آیا می توان تفاوت ناخن های کاشته شده با ژل یا پودر را فهمید؟

پاسخ این است که بله. برای تشخیص تفاوت این دو از یکدیگر باید بدانید که ژل ها معمولا شفاف تر از اکریلیک ها بوده و اگر به درستی کار شده باشند معمولا نازک تر و کمی ظریف تر می باشند. همچنین اگر کسی برای ریموو کردن یا ترمیم به شما مراجعه کند و در مرحله سوهان کشی کاشت موجود روی ناخن، با حجم بیشتری از پودرهای بسیار ریز مواجه شوید احتمالا با یک کاشت ژل روبرو شده اید.

 

آموزش ریموو کردن کاشت ناخن در خانه | نیل آکادمی

 

آیا پلی ژل از اکریلیک بهتر است؟

از بین کاشت با پلی ژل و کاشت با پودر نمی توان به قطع گفت که کدامیک بهتر است. هر کدام مزیت های قابل توجهی به دیگری دارد.

مزیت های پلی ژل به اکریلیک یا پودر

برای کسانی که به پودر حساسیت پوستی دارند پلی ژل بهترین گزینه است چرا که حساسیت در آن بسیار کمتر از پودر است. بعضی از خانم ها دوست دارند ناخن های ظریف و بلند داشته باشند ولی جنس ناخنشان شکننده است و به همین خاطر به صورت طبیعی نمی توانند به این خواسته شان برسند. از طرفی ممکن است که علاقه ای به کاشت های نسبتا ضخیم نداشته باشند و در این موارد قطعا پلی ژل بهترین راه حل می باشد.

کاشت ناخن با پلی ژل همانند دیگر کاشت های با ژل، سوهان کشی کمتری دارد و حتی اگر با قالب کار شود می توان گفت به سوهان کشی نیازی ندارد. لذا در زمان این نوع کاشت می توان بسیار صرفه جویی کرد و در عین حال پودر کمتری نیز تولید می شود. ناخن هایی که با پلی ژل کاشته می شوند به مراتب انعطاف پذیر تر از ناخن های پودری بوده و همین امر باعث می شود که دیرتر بشکنند.

مزیت های اکریلیک به پلی ژل

کاشت با ژل معمولا کار ناخن کاران را کمی سخت می کند. در کاشت های با ژل معمولا باید انگشت به انگشت پیش بروید این در حالیست که می توان در کاشت اکریلیک یا پودری همزمان همه انگشت ها را موادگذاری کرد و نیازی نیست که صبر کنید. موادگذاری با پلی ژل نیاز به سرعت و دقت بیشتری دارد. لذا کار با پلی ژل نیاز به ناخن کار با حوصله تری دارد و در روزهای شلوغ یک ناخن کار شاید انتخاب پودر انتخاب منطقی تری به نظر برسد. کاشت اکریلیک یا کاشت ناخن با پودر کاشتی ارزان تر است و به همین دلیل متقاضیان بیشتری نسبت به کاشت های پلی ژل دارد.

دلیل انتخاب نیل آکادمی برای آموزش کاشت ناخن با پلی ژل

ما در نیل آکادمی با کادری مجرب و حرفه ای همراه با بهترین مواد با کیفیت بالا از بهترین برند های موجود در زمینه کاشت ناخن پلی ژل استفاده می کنیم. شما در نیل آکادمی برای فراگیری آموزش ها در سال ۲۰۲۰، دارای یک میز شخصی بوده و پس از پایان دوره های نیل مستر و نیل آرتیست می توانید از همان میز جهت راه اندازی کسب وکار خود استفاده کرده و کسب در آمد میلیونی را از همان ماه اول آغاز کنید.

 

سخن پایانی

در حال حاضر کاشت ناخن با پلی ژل یکی از جدید ترین کاشت ناخن های موجود می باشد و مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است. به دلیل تنوع انواع کاشت ناخن در لاین زیبایی و متفاوت بودن نحوه کاشت ناخن، مؤسسه نیل آکادمی در نظر دارد آموزش کاشت ناخن با پلی ژل را به طور کامل از «کاشت با پلی ژل چیست» تا «مراحل کاشت پلی ژل، مزایا و معایب آن» برای شما عزیزان در این مطلب بیان کند.