یکی از موضوعات اصلی در کاشت ناخن که همیشه برای بانوان مهم است، هزینه کاشت ناخن می باشد. بسیاری از جاها هزینه هایی گزاف نسبت به کیفیت کارشان را خواستارند. اما بهتر است که شما در هر زمینه ای که می خواهید انجام دهید، از هزینه آن اطلاع داشته باشید. هزینه کاشت ناخن به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه مقاله به آن پرداخته می شود.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

هزینه کاشت ناخن

در این مطلب قصد داریم به بررسی هزینه کاشت ناخن بپردازیم و همچنین عوامل تاثیرگذار بر این قیمت ها را به صورت کامل تحلیل کنیم و به این سوالات پاسخ دهیم:

  • هزینه‌های کاشت ناخن چقدر است؟
  • چرا بعضی از ناخن کاران هزینه های بسیار پایین و بعضی هزینه هایی بسیار بالا دریافت می کنند؟
  • چرا شیوه قیمت گذاری کاشت ناخن در ایران و سایر کشورها اینقدر متفاوت است؟

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه کاشت ناخن

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

هزینه‌های کاشت ناخن به چند عامل بستگی دارد که در ادامه می بینید:

اولین عامل مؤثر بر هزینه کاشت ناخن : مهارت ناخنکار

یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر هزینه‌های کاشت ناخن مهارت ناخنکار می باشد. مهارت بیشتر ناخنکار باعث افزایش قیمت کاشت و خدمات ناخن می شود. داشتن مهارت بیشتر در زمینه ی کاشت ناخن باعث بالا رفتن کیفیت کار شده و بیشتر بودن هزینه ی کاشت ناخن برای یک ناخنکار حرفه ای امری منطقی می باشد. البته این به این معنی نیست که هر ناخن کاری که قیمت بالایی دارد الزاما کیفیت کار بالاتری هم دارد. اما در صورتی که جایی به قیمت های پایین برخورد کردید به احتمال زیاد می توان نتیجه گرفت که قرار نیست با یک ناخن کار ماهر روبرو شوید.

یادتان باشد وقتی کسی قیمت خدمات خود را پایین می گذارد از دو حالت خارج نیست. یا تازه کار است و یا هنوز اعتبار لازم در این رشته را ندارد که در هر دو صورت می توان گفت که او در این کار مهارت لازم را ندارد.

دومین عامل مؤثر بر هزینه کاشت ناخن : مکان سالن

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر هزینه ی کاشت ناخن و خدمات ناخن مکان سالن می باشد. هزینه ی کاشت ناخن در محله های مختلف شهر متفاوت است و با قرارگیری سالن در محله های لوکس و بالای شهر هزینه ی کاشت ناخن و خدمات ناخن نیز افزایش می یابد. بعنوان مثال ممکن است شما در یکی از سالن های محله فرشته تهران ارقامی عجیب به گوشتان بخورد. مثلا ۵۰۰ هزار تومان برای کاشت پودر و ژلیش ساده. حتی این قیمت بالا موجب جذب مشتری هم برای این ناخنکاران می گردد چرا که احتمالا نام و برند سالن مورد نظر برای اشخاصی که قیمت های لوکس پرداخت می کنند عامل مهمی به شمار می آید.

سومین عامل مؤثر بر هزینه کاشت ناخن : مواد و متریال مصرفی

مواد مصرفی در کاشت ناخن از دیگر عوامل تاثیر گذار بر هزینه ی کاشت ناخن می باشد. با توجه به بالا رفتن قیمت مواد کاشت ناخن استفاده از مواد با کیفیت باعث بالا رفتن هزینه ی کاشت ناخن می شود. متاسفانه در برخی موارد، ناخنکاران محترم به منظور رقابت و کنترل هزینه ها و پایین آوردن قیمت از مواد و متریال با کیفیت پایین تر استفاده می کنند و در نتیجه کیفیت کارکاشت ناخن کمتر می شود، استفاده از لیکویید های دندانپزشکی که قیمت پایین تری نسبت به لیکویید مخصوص کاشت ناخن دارند یکی از این ترفند ها می باشد که علاوه بر پایین آوردن کیفیت کاشت ناخن باعث آسیب به ریه ها نیز می شود. بنابراین در بسیاری از مواردی که با قیمت های پایینی روبرو هستید احتمالا با این اشخاص روبرو شده اید.

 

هزینه خدمات کاشت ناخن چقدر است؟

با این حال و در نظرگیری مواردی که در بالا گفته شد، با بررسی قیمت های معقول در سالن های مختلف سطح تهران و کرج ، میانگین این قیمت ها را به صورت جدول زیر به شما ارایه می دهیم. این قیمت ها در فصل های تابستان و پاییز سال ۱۳۹۹ مورد تایید بسیاری از سالن ها می باشد.

 

شرح خدمات قیمت (هزینه خدمات کاشت ناخن)
کاشت پودر ۱۸۰ هزار تومان
کاشت ژل ۲۵۰ هزار تومان
ترمیم پودر ۸۰ هزار تومان
ترمیم ژل ۱۰۰ هزار تومان
کاشت فیبر ۳۰۰ هزار تومان
ترمیم فیبر ۱۰۰ هزار تومان
کاشت گریم از ۳۵۰ هزار تومان
کاشت فرنچ ثابت ۲۵۰ هزار تومان
کاشت بیبی بومر ۲۵۰ هزار تومان
کاشت قالبی پودر ۱۵۰ هزار تومان
لمینیت ۱۴۰ هزار تومان
ترمیم لمینیت ۸۰ هزار تومان
کاور پودر ۱۵۰ هزار تومان
کاور با ژل ۱۸۰ هزار تومان
مانیکور VIP ۱۰۰ هزار تومان
پدیکور ساده ۱۰۰ هزار تومان
پدیکور VIP ۱۵۰ هزار تومان
ژلیش ناخن ۸۰ هزار تومان
لاک ژل روی کاشت ۶۰ هزار تومان
ریموو ژلیش ۲۰ هزار تومان
ریموو کاشت ۵۰ هزار تومان
پارافین تراپی دست ۹۰ هزار تومان
پارافین تراپی پا ۱۰۰ هزار تومان
لاک ساده ۲۰ هزار تومان
لاک ساده + ناخن مصنوعی ۵۰ هزار تومان
کروم هر انگشت ۱۰ هزار تومان
کروم کل دست ۷۰ هزار تومان
شوگر هر انگشت ۱۰ هزار تومان
شوگر کل دست ۷۰ هزار تومان
فرنچ ساده با لاک ژل ۹۰ هزار تومان

 

یادتان باشد که در قیمت گذاری در ایران مواردی وجود دارد که مورد توجه قرار نمیگیرد. همین عوامل موجب تفاوت بعضی قیمت ها در ایران و کشورهای دیگر می شود. در ادامه به بعضی از این عوامل اشاره می کنیم:

قد ناخن

قد ناخن یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه ی کاشت ناخن می باشد. به صورت منطقی ناخن هایی با قد بلند به زمان بیشتری برای کاشت نیاز دارند و در عین حال مواد بیشتری نیز برای کاشت این دسته از ناخن ها مصرف می شود بنابراین برای این دسته از کاشت ها باید هزینه ی بیشتری دریافت شود.

فرم ناخن

فرم ناخن در زمان مورد نیاز برای کاشت ناخن تاثیر گذار است برای مثال ناخن هایی با فرم تیز و یا گلدانی زمان و مهارت بیشتری برای فرمدهی و همسان کردن ناخن نیاز دارند و به همین دلیل منطقی است که برای این دسته از کاشت ها هزینه ی بیشتری دریافت شود.

ناخن های دفرمه

برای اصلاح فرم ناخن های دفرمه به زمان و مهارت بیشتری نیاز است و برای این دسته از ناخن ها هزینه ی بیشتری دریافت می شود.

زمان کاشت ناخن

در برخی از کاشت های ناخن به زمان بیشتری برای کاشت نیاز است می توان کاشت های گریم را مثال زد که با توجه به نوع و مدل کاشت زمان انجام ان متغییر است. منطقی است هر چه قدر که زمان کاشت بیشتر باشد هزینه ی دریافتی نیز بیشتر است.

 

بنر فواید مانیکور و پدیکور | نیل آکادمی

 

یکی از مهمترین موارد را فراموش نکنید!

احتمالا بسیاری از قیمت هایی که در جدول بالا دیدید برایتان آشناست. منظورمان این است که احتمالا سالها پیش هم این قیمتها را دیده اید. دلیل اینکه هزینه کاشت ناخن در سالهای اخیر به تناسب تورم موجود در جامعه افزایش چندانی نداشته حضور ناخنکاران جدید به این بازار است که موجب بوجود آمدن قیمت های رقابتی شده است. در این بازار نیز به دلیل ورود رقیبان جدید هزینه خدمات افزایش پیدا نکرده و رقیبان جدید نیز مشتریان خود را با قیمت های پایین تر جذب میکنند.

 

خبر خوب برای ناخنکاران

البته خبر خوب برای ناخن کاران شاید این باشد که شرایط ایجاد شده توسط کرونا بسیاری از رقیبان را از این بازار حذف کرده است. بالاخره روزی می رسد که شرایط کرونا نیز به پایان می رسد و ناخن کارانی که در این بحران مقاومت کرده اند و هنوز در این بازار دوام آورده اند مزد این صبر خود را خواهند گرفت.

 

سخن پایانی

همانطور که گفته شد هزینه کاشت ناخن به عوامل متعددی بستگی دارد. در این مقاله به طور مفصل به این عوامل تاثیرگذار پرداخته شده است. همچنین قیمت تمامی خدمات کاشت ناخن بیان شده است. با اطلاع از قیمت ها می توانید در سالن ها که می روید با آگاهی کامل باشید.