یکی از روش های زیبایی برای ناخن ها در آموزش کاشت ناخن، لمینت کردن یا کاور کردن ناخن می باشد. شما به کمک آموزش لمینت ناخن یاد می گیرید که چگونه ناخن ها را زیبا کنید و موجب استحکام آن ها شوید. قبل از آشنایی با آموزش لمینت ناخن باید بدانید که این روش همانند کاشت ناخن می باشد اما تنها تفاوت کلی آن این است که در کاشت ناخن از تیپ استفاده می شود اما در کاور ناخن، مواد بدون استفاده از تیپ مستقیما بر روی ناخن ها گذاشته می شوند.

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن یا همان کاور ناخن روشی مدرن و بسیار ساده جهت زیبا سازی ناخن های طبیعی و محافظت کننده آن در برابر شکستگی می باشد. لمینیت به صورت یک لایه نازک بر روی ناخن ها کشیده می شود و باعث می شود ناخن ها فرم زیبا و برجسته ای به خود بگیرند و هم موجب استحکام بیشتر ناخن های شما می شود. لمینیت ناخن زیر مجموعه ای از کاشت ناخن با ژل می باشد که در عین سادگی بسیار ظریف و طبیعی است. این نوع کاشت معمولا برای کسانی که تمایل به داشتن ناخن کوتاه و طبیعی دارند توصیه می شود. لمینیت ناخن یا کاور ناخن از کاشت با پودر و ژل ظریف تر بوده و از ژلیش ناخن نیز مقاوم تر است. از تفاوت های لمینت با لاک ژل نیز می توان گفت مواد لمینت، غلظتی بیشتر از لاک ژل دارند.

لمینت ناخن طبیعی چیست؟

لمینیت (laminate) یک قوس طبیعی به ناخن می دهد و با این قوس فرم ناخن طبیعی را زیباتر می کند. روی لمینت می توانید هم لاک و هم لاک ژل و طراحی استفاده کنید. در این روش هیچ گونه بوی لیکوئیدی وجود ندارد. لیفت، شکستگی و هواگرفتن ناخن نداریم و آسیبی به صدف طبیعی ناخن نمی زند.

 

آموزش کاشت با پودر | آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

چرا لمینت ناخن؟

دلیل اینکه بسیاری از خانم ها لمینت ناخن را انتخاب می کنند این است که دوست دارند ناخن هایی مرتب و همیشه لاک زده داشته باشند.  البته همانطور که می دانید با ژلیش ناخن می توان تا حدی این نیاز را بر طرف کرد اما مهمترین دلیل استفاده از لمینت یا کاور این است که ژلیش قابلیت ترمیم ندارد و برای ژلیش مجدد باید ژلیش قبلی ریموو شود و انجام مکرر این کار باعث آسیب به صدف ناخن می شود، اما لمینت ناخن به راحتی قابل ترمیم است.

 

آموزش ریموو کردن کاشت ناخن در خانه | نیل آکادمی

 

ابزار و مواد مورد نیاز در آموزش لمینت ناخن

 • عقب زن
 • نیپر
 • سوهان برقی
 • دستگاه یو وی
 • سر سوهان مانیکور اشکی
 • سوهان دستی
 • سر سوهان کاغذی نرم
 • ضد قارچ
 • بیس کات ژل
 • لمینیت(برای لمینیت می توان از مونو ژل ها و رابر بیس ها استفاده کرد.)
 • تاپ شاین
 • روغن کوتیکول

 

مراحل آموزش لمینیت ناخن

 

مراحل آموزش لمینیت ناخن | نیل آکادمی

 

لمینت ناخن یا همان کاور ناخن برخلاف دیگر کاشت ها خیلی سریع و راحت انجام می شود لذا در آموزش لمینت ناخن معمولا نیاز به سوهان کشی نمی باشد. مراحل انجام لمینیت ناخن به شرح زیر می باشد:

 1. زیرسازی
 2. مواد گذاری
 3. تاپ شاین

 

مرحله اول آموزش لمینت ناخن : زیر سازی

 

همانند تمامی کاشت های دیگر که تا کنون به شما آموزش داده ایم لمینیت ناخن نیز در ابتدای امر به زیرسازی نیاز دارد. اولین مرحله در زیر سازی انجام مانیکور خشک است و برای این کار ابتدا به وسیله عقب زن پوست های اطراف ناخن را به عقب برانید. پس از آن با استفاده از سر سوهان مانیکور اشکی، کوتیکول های روی صدف ناخن را بردارید. به زاویه سر سوهان و جهت حرکت آن روی ناخن دقت کنید و در آخرین مرحله از مانیکور خشک به کمک نیپر پوست های اضافه دور ناخن را ببرید.

 

 

مرحله بعد در زیرسازی ناخن خراش دادن سطح ناخن است.

با استفاده از سر سوهان کاغذی نرم و به آرامی سطح ناخن را خراش بدهید. پس از آن با استفاده از سوهان دستی فرم بغل و بالای ناخن را اصلاح کنید و فرم دلخواه را به ناخن بدهید.

 

مرحله دوم آموزش لمینت ناخن : موادگذاری

 

ابتدا سطح صدف تمام ناخن ها را به ضدقارچ آغشته کنید سپس یک لایه نازک از بیس کات را روی ناخن بزنید و دست را زیر دستگاه UV قرار دهید. زمان مورد نیاز برای این کار با توجه به برند بیس کاتی که استفاده می کنید متغییر است اما زمانی بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه مناسب است.

 

 

مواد گذاری در لمینیت ناخن بسیار مهم است، اگر این مرحله را به درستی انجام بدهید بعد از اتمام کار نیازی به سوهان کشی ندارید. به خاطر غلظت مواد لمینیت احتمال شره کردن مواد به دور ناخن بسیار بالا است پس برای مواد گذاری به صورت زیر عمل کنید.

 • ابتدا یک لایه نازک از مواد را مانند لاک روی ناخن بزنید و دست را به مدت ۶۰ ثانیه داخل دستگاه قرار دهید.
 • لایه بعدی را می توانید ضخیم تر بزنید و به آرامی فرم دلخواه صدف ناخن را با استفاده از نوک قلم ایجاد کنید و دست را به مدت ۶۰ ثانیه داخل دستگاه قرار دهید. دقت کنید که قبل از قرار دادن دست داخل دستگاه حتما دور ناخن را چک کنید تا اگر مواد به دور ناخن شره کرده بود قبل از قرار دادن دست زیر دستگاه و خشک شدن بتوانید آن را تمیز کنید.
 • معمولا دو لایه از مواد کافی است اما اگر تمایل به ضخامت بیشتر داشتید می توانید مرحله بالا را مجددا تکرار کنید.

 

مرحله سوم آموزش لمینت ناخن : تاپ شاین

 

اگر مواد گذاری را با دقت لازم انجام داده باشید نیازی به سوهان کشی نیست اما در صورت احساس ناهمواری روی ناخن می توانید با استفاده از سر سوهان کاغذی ناهمواری را از بین ببرید. و در صورت نیاز به دورگیری می توانید با استفاده از سر سوهان استوانه دورگیر مانیکور این کار را انجام دهید. اما همانطور که گفته شد در صورت مواد گذاری صحیح و اصولی نیازی به سوهان کشی نمی باشد. پس از اتمام مراحل بالا لمینت ناخن شما به پایان رسیده و شما می توانید با یک لایه نازک تاپ شاین سطح براق و صیقلی داشته باشید. به کمک روغن کوتیکول پوست اطراف ناخن را نرم کنید. در ویدیو مرحله پایانی در این بخش را مشاهده می کنید و با نحوه ضحیح تاپ شاین و روغن کوتیکول آشنا می شوید.

 

لمینت یا کاور ناخن برای چه کسانی مناسب می باشد؟

حتما برایتان سوال است که در چه مواردی می توان از این روش استفاده کرد؟

ناخن ها از یک ماده پروتئینی که کراتین نام دارد تشکیل شده اند.

ناخن های سالم معمولا دارای رنگ یکنواخت، صاف و بدون شیار هستند.

در برخی افراد ناخن ها به دلایل مختلفی دچار ترک یا نا همواری می شوند که جلوه زیبایی ندارد.

با استفاده از لمینت ناخن می توانید با پوشش این عیوب، ظاهر ناخن هایتان را جذاب کنید.

 1. بعد از ریموو کردن مواد که ناخن ها نازک و شکننده می شود، جهت استحکام بخشیدن به صدف ناخن از لمینت استفاده کرد.
 2. افرادی که ضخامت کاشت پودر را دوست ندارند می توانند از این روش استفاده کنند.
 3. صدف ناخن طبیعی دارای پستی و بلندی می باشد که با این روش به خوبی می توان ایرادات صدف ناخن را بدون آسیب به آن بر طرف کرد.
 4. افرادی که بنا به دلایل شغلی نمی توانند کاشت ناخن انجام دهند، می توانند از این روش بهره ببرند.

 

لمینت ناخن به چه کسانی توصیه نمی شود؟

استفاده از لمینیت و کاشت ناخن برای افرادی که به بیماری های قارچی و عفونی مبتلا هستند مناسب نمی باشد، چرا که در صورت پیشرفت بیماری به دلیل قرار گرفتن یک لایه بر روی ناخن ها فرد متوجه آن نخواهد شد. همچنین لمینت ناخن یا کاور کردن ناخن به افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است پیشنهاد نمی شود زیرا این دسته از افراد بیشتر از بقیه در معرض ابتلا به بیماری های عفونی قرار دارند که استفاده از این روش ها سرعت ابتلا به عفونت را در آن ها افزایش می دهد.

 

علت و علائم قارچ ناخن چیست؟ چگونه قارچ ناخن را درمان کنیم؟ | نیل آکادمی

 

تفاوت لمینت ناخن با کاشت ناخن چیست؟

در کاشت ناخن، ناخن ها بعد از سوهان کشی و نازک کردن بستر ناخن، با استفاده از تیپ قد ناخن ها بلند می شود و سپس مواد کاشت با ضخامت زیاد روی ناخن، کار می شود. در این حالت ناخن ها کمی ضخیم تر و قوس دار تر از حالت طبیعی دیده شده و ممکن است برخی از افراد اینطور تصور کنند که کاشت ناخن ظاهری طبیعی ندارد. اما در لمینت و کاور ناخن، مواد به صورت لایه ای نازک روی خود ناخن کار می شود و از ناخن طبیعی محافظت کرده و هم یک قوس طبیعی و زیبایی برای ناخن ها ایجاد می شود. این روش نسبت به کاشت ناخن بسیار طبیعی تر بوده و برای کسانی که ضخامت کاشت ناخن را دوست ندارند و یا با آن راحت نیستند، بسیارمناسب می باشد.

تفاوت لمینت با لاک ژل در چیست؟

لاک ژل همان لاک یا رنگ دائمی می باشد که دقیقا فقط روی فرم ناخن خود فرد زده می شود و نمی توانید قد ناخن را بلند کرده و قوس دهید و همچنین هر ماه باید ریموو شود و مجدد انجام شود ولی لمینت یا کاور ناخن ترمیم دارد و امکان بلند شدن ناخن وجود دارد، همچنین قوس طبیعی و زیبایی به ناخن طبیعی می دهد.

 

آموزش ترمیم لمینت ناخن

 

آموزش ترمیم لمینت ناخن | نیل آکادمی

 

در ترمیم لمینت ناخن، لاک ژل را بتراشید و مراحل لمینت را که در بالا بیان شد، انجام دهید. لمینت ناخن هر ۳ هفته نیاز به ترمیم دارد. نکته کلیدی در آموزش لمینت ناخن این است که کاور ناخن تا ۳ بار قابلیت ترمیم دارد و بار چهارم باید ریموو شود و دوباره مراحل لمینت را انجام دهید.

 

هزینه لمینیت ناخن

هزینه لمینیت ناخن با توجه به مکان سالن و کیفیت کار متفاوت است و بین ۸۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان متغییر می باشد.

 

مزایا و معایب لمینت یا کاور ناخن

 

مزایا و معایب لمینت یا کاور ناخن | نیل آکادمی

 

 • لمینیت ناخن ظاهری ظریف و زیبا دارد و گزینه مناسب برای افرادی است که به ناخن های طبیعی علاقه دارند.
 • لمینیت ناخن قابل ترمیم است و به همین دلیل گزینه بهتری از ژلیش ناخن است.
 • اگر در مواد گذاری دقت کافی داشته باشید نیازی به سوهان کشی ندارد و باعث سرعت در کار می شود.
 • در لمینیت ناخن باید مواد گذاری به صورت ناخن به ناخن انجام شود و نیاز به صبر و حوصله دارد.
 • لمینیت ناخن به اندازه کاشت ناخن مقاومت ندارد و برای افرادی که تمایل به داشتن ناخن بلند دارند گزینه مناسبی نیست.

 

سخن پایانی

لمینت ناخن در واقع کاری برای استحکام بخشیدن به ناخن های طبیعی بدون تغییر درمدل و فرم اصلی آن است. اگر از فرم ناخن خود راضی هستید فقط با شکستن آن مشکل دارید می توانید با استفاده از این روش ناخن هایی بلند و مستحکم داشته باشید. در این مطلب هر آنچیز که در مورد لمینت ناخن یا همان کاور ناخن نیاز بود بیان شد. شما به کمک این مطلب می توانید به راحتی لمینیت ناخن را انجام دهید.