آموزش کاشت ناخن با ژل یکی دیگر از مهمترین آموزش ها در زمینه آموزش کاشت ناخن می باشد.

امروزه با توجه به استقبال مشتریان، کاشت ناخن با ژل دارای طرفداران زیادی است.

این استقبال دو دلیل عمده دارد و از دلایل اصلی آن می توان به عدم استفاده از لیکویید اشاره کرد، بنابراین در آموزش کاشت ناخن با ژل، دیگر از بوی نامطبوع و تند لیکویید خبری نیست؛ و دلیل دوم نیز این است که این نوع کاشت به علت انعطاف پذیر بودن ناخن کاشته شده، دوام مناسبی دارد و دیرتر دچار شکستگی می گردد. بنابراین با توجه به محبوبیت این نوع کاشت ناخن، به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را که یکی از کاملترین و کاربردی ترین آموزش کاشت ناخن با ژل می باشد را مطالعه فرمایید.

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

انواع ژل ها

انواع مختلف ژل در بازار موجود است که می توان به لمینیت، پلی ژل ها و ژل های بیلدر (در دو نوع هارد ژل و سافت ژل) اشاره کرد. همانطور که در آموزش کاشت ناخن با پودر اشاره شد، ژل ها نیز همانند پودرها رنگ های مختلفی دارند که می توان به رنگ نود، هلویی، صورتی، کلیر و سفید گچی اشاره کرد. تنوع رنگی ژل تا حدی زیاد است که در بازار حتی ژل ها با رنگ های مختلف نیز یافت می شوند.

انواع کاشت ناخن با ژل

برای فراگیری آموزش کاشت ناخن با ژل لازم است تا با انواع آن آشنا شوید:

 • کاشت ناخن با پلی ژل (کاشت ناخن تیوپی)
 • کاشت ناخن با ژل کاسه ای (کاشت ناخن با ژل بیلدر)
 • لمینت ناخن

کاشت ناخن با پلی ژل (کاشت ناخن تیوپی)

پلی ژل نوعی از ژل است که به صورت تیوپی و در رنگ های مختلف(کریستالی-هلویی-نود-سفید-صورتی و…)در بازار یافت می شود.

در کاشت ناخن با پلی ژل یا کاشت ناخن تیوپی بیشتر از قالب کاشت ناخن استفاده می شود، اما با استفاده از فرمر و تیپ هم می توان این کاشت ناخن را انجام داد.

کاشت ناخن با ژل کاسه ای (کاشت ناخن با ژل بیلدر)

مراحل کاشت ناخن با ژل کاسه ای یا ژل بیلدر مانند مراحل کاشت ناخن با پلی ژل می باشد.

تنها تفاوت در مراحل مواد گذاری می باشد. ژل کاسه ای حالت شل تر و کشسانی تری از پلی ژل دارد که این امر باعث می شود مواد گذاری متفاوت و سخت تر باشد. در این کاشت برای بلند کردن قد ناخن می توان از تیپ های جدید که تیپ های فیبری نامیده می شود استفاده کرد. حرکات قلم در مواد گذاری این نوع کاشت ناخن بسیار مهم می باشد.

لمینت ناخن

یکی از روش های راحت جهت زیبایی ناخن ها، لمینت کردن است.

کاور کردن یا لمینت ناخن راه حل مناسبی برای زیبا شدن و استحکام ناخن ها می باشد.

افرادی اگر از فرم ناخن خود راضی هستند و فقط با شکستن آن مشکل دارند می توانند با استفاده از این روش ناخن هایی بلند و مستحکم داشته باشند. فرق اصلی که لمینت با ژلیش دارد اول در استحکام بیشتر ناخن در لمینت است و دوم اینکه در ترمیم نیازی به پاک کردن کل مواد از روی ناخن نیست.

ابزارهای مورد نیاز برای آموزش کاشت ناخن با ژل

ابزار مورد نیاز برای آموزش کاشت ناخن با ژل با توجه به نوع کاشت متنوع است اما ابزارهای اصلی در تمامی کاشت های با ژل عبارتند از:

 • ژل
 • قلم کار با ژل
 • بیس کات
 • تاپ شاین
 • کلینزر
 • پد کلینزر
 • دستگاه یو وی

 

ابزارهای مورد نیاز برای کاشت ناخن با ژل | نیل آکادمی

 

۷ مرحله آموزش کاشت ناخن با ژل

اصولا کاشت ناخن با ژل را می توان با استفاده از تیپ، فرمر و یا فیبر ها انجام داد که در این مطلب مراحل آموزش کاشت ناخن با ژل را با بهره گیری از فرمر به شما آموزش می دهیم.

 

۷ مرحله کاشت ناخن با ژل | نیل آکادمی

 

مرحله اول آموزش کاشت ناخن با ژل : مانیکور خشک و زیرسازی

 

تقریبا در تمامی کارهای اساسی مربوط به کاشت ناخن این مرحله مشترک است.

در حقیقت قبل از هر گونه کاشت و یا ترمیم ناخن بایستی مانیکور خشک و زیرسازی انجام گیرد.

برای این کار با استفاده از عقب زن پوست ها را عقب می زنید و سپس با سرسوهان اشکی مانیکور، کوتیکول های موجود را از سطح ناخن جدا می کنید. برای زیرسازی نیز با سرسوهان کاغذی نرم سطح ناخن را خراش می دهید. به خاطر داشته باشید هدف خراش دادن سطح ناخن است و به هیچ عنوان قصد آسیب به کراتین ناخن را ندارید. توجه کنید که اگر در مرحله خراش دادن سطح ناخن، ناخن نازک شود و یا به کراتین آن آسیب برسانید امکان نچسبیدن مواد کاشت روی ناخن وجود داشته و به هرحال سطح ناخن دچار عوارض نامطلوبی می گردد. در ویدئو این مرحله آموزش داده شده است.

مرحله دوم آموزش کاشت ناخن با ژل : بیس کات و نصب فرمر

 

بعد از اتمام مانیکور خشک و زیرسازی صحیح، نوبت به استفاده از ضدقارچ و نصب فرمر می رسد.

پس از نصب فرمر به صورتی که در ویدئوی زیر مشاهده خواهید کرد، بایستی بیس کات را روی سطح ناخن بزنید و پس از آن ناخن را در دستگاه یو وی قرار دهید. دقت کنید که بیس کات را پیش از نصب فرمر نیز می توانید بزنید.

مرحله سوم آموزش کاشت ناخن با ژل : صدف سازی ناخن

 

در این مرحله، با استفاده از لایه نازکی از ژل مورد استفاده، برای ناخن یک صدف ساخته، قد و مدل ناخن را بر اساس نظر مشتری درست می کنید. همانطور که مشخص است گلدونی، گرد یا تیز بودن ناخن و همینطور اندازه ناخن در این مرحله توسط مشتری معین می شود. بعد از این مرحله دست را داخل دستگاه یو وی قرار داده و حدودا ۶۰ ثانیه تا خشک شدن ژل صبر می کنید. در ویدئو مرحله صدف سازی ناخن به صورت عملی آموزش داده می شود.

مرحله چهارم آموزش کاشت ناخن با ژل : موادگذاری

 

پس از آنکه دست از داخل دستگاه یو وی خارج شد و صدف ساخته شده سفت شد، نوبت به موادگذاری می رسد. دقت کنید که در این مرحله شما می توانید فرمر را از ناخن جدا کنید و در عین حال هم اجباری برای اینکار وجود ندارد. در حقیقت فرمر به شما کمک می کند که اندازه تمامی ناخن ها را یک دست و منظم اجرا کنید. پس از آن در این مرحله مقدار بیشتری از ژل را برداشته و روی ناخن می گذاریم.

محلی که این بار ژل قرار می گیرد، نزدیک به ریشه ناخن می باشد و پس از آن با قلم، آرام آرام شروع به عقب زدن ژل می کنید. پس از این کار نیز با حرکت های نرم ژل را با استفاده از قلم روی تمام سطح ناخن می کشید. به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه نباید زیر ژل حباب های هوا ایجاد شود و در صورت مشاهده حباب حتما با استفاده از قلم آن را از میان بردارید.

در این مرحله در صورتی که ژل، زیادی چسبناک باشد می توانید از کلینزر و پد کلینزر استفاده کنید.

همانطور که در ویدئوی این بخش نیز ملاحظه می کنید، مقداری کلینزر روی پد می ریزید و با گذاشتن قلم روی آن، قلم کلینزر را به خودش جذب کرده و با اشباع شدن قلم، دیگر ژل مورد استفاده به داخل قلم هدایت نمی شود و در نتیجه شما راحت تر می توانید با ژل مورد نظرتان کار کنید. حتی در زمان هایی که ژل دارای چسبتدگی زیادی می باشد می توانید کلینزر را به صورت مستقیم به قلم اسپری کنید.

راه دیگر برای آسان کردن کار با ژل نیز استفاده از پمپ کلینزر است که این کار تا حد زیادی به استفاده از لیکویید در کاشت ناخن با پودر شباهت دارد. پس از قرار دادن ژل روی صدف ساخته شده، شروع به صاف کردن مواد روی سطح ناخن می کنید. توجه کنید که هر چقدر که در این مرحله ژل را منظم تر و تمیزتر روی ناخن گذاشته و آن را صاف تر کنید در مراحل پایانی به سوهان کشی کمتری نیاز خواهید داشت. پس از این مرحله نیز دست را به مدت ۶۰تا ۹۰ ثانیه داخل دستگاه یو وی قرار دهید تا ژل لایه دوم نیز خشک شود.

مرحله پنجم آموزش کاشت ناخن با ژل : سوهان کشی اولیه

 

بعد از آنکه ژل خشک شد و دست را از دستگاه یو وی خارج کردید اگر تا این مرحله فرمر را از ناخن جدا نکرده اید هم اکنون وقت جدا کردن آن فرار رسیده است. پس از جدا کردن فرمر با استفاده از پد آغشته به کلینزر، چسبناکی سطح ناخن را از میان می برید.

حال نوبت به سوهان کشی رسیده است.

اول ژل های اضافی اطراف ناخن را با استفاده از سوهان دستی می گیرید و سپس با استفاده از سرسوهان الماسه، ناهمواری های سطح ناخن را از بین می برید. در ویدئو این مرحله آموزش داده شده است.

مرحله ششم آموزش کاشت ناخن با ژل : دورگیری

 

مرحله بعدی دورگیری است.

اگر تا حد امکان به درستی ژل را روی ناخن گذاشته باشید این مرحله خیلی ضروری نیست و به آن کمتر نیاز پیدا خواهید کرد. اما به هر حال بعضی مواقع ژل به اطراف ناخن و روی پوست شره می کند. شما بایستی حتما آن را از روی پوست جدا کنید چرا که اولین عامل هوا گرفتن کاشت با ژل همین امر می باشد و شما با این کار از بلند شدن زود هنگام ناخن جلوگیری می کنید. بنابراین سعی کنید قبل از قرار دادن دست در دستگاه یو وی و خشک شدن ژل در صورت مشاهده ژل روی پوست آن را تمیز کنید.

مرحله هفتم آموزش کاشت ناخن با ژل : سوهان کشی نهایی و اتمام کار

 

در حقیقت بعد از دورگیری کار شما آماده است و وقت آن فرار رسیده که با یک سوهان دستی، فرم دهی لازم را انجام دهید و در صورت مشاهده ناهمواری در سطح ناخن می توانید با همان سوهان دستی یا سر سوهان کاغذی سطح ناخن را صاف کنید و پس از آن برای ایجاد سطح صاف و صیقلی نهایی ناخن، بافر را به گونه ای که در ویدئو مشاهده می کنید روی سطح ناخن بکشید.

 

 

بعد از آن با زدن یک لایه نازک تاپ شاین کار ناخن به اتمام رسیده است.

پس از اتمام کار ناخن، روغن کوتیکول را دور ناخن مشتری می مالید.

دقت کنید که در کاشت ناخن با ژل، صحیح تر آن است که تمام مراحل فوق را برای هر ناخن به صورت مجزا انجام دهید و از سری کاری بپرهیزید. به عنوان مثال با توجه به سطح چسبنده بیس کات، برای جلوگیری از جذب هر گونه آلودگی و یا پرز و گرد، بایستی هر چه سریعتر ناخن مربوطه داخل دستگاه یو وی قرار بگیرد. البته با توجه به آنکه سرعت مناسب، یکی از مهمترین ویژگی های یک ناخن کار حرفه ای به حساب می آید، در مرحله سوهان کشی می توان ناخن های هر دو دست را با هم سوهان کشی کرد و مقدار قابل توجهی از زمان را ذخیره کرد.

قیمت کاشت ناخن با ژل

هزینه و قیمت کاشت ناخن با ژل با توجه به تکنیکی که انجام می گیرد، تکنسینی که این کار را انجام می دهد و مکانی که شما این کار را انجام می دهید، متفاوت است. اما رنج قیمتی کاشت با ژل بین ۲۵۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان می باشد و هزینه لمینیت ناخن از ۸۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان می باشد. یکی از نکات قابل توجه این است که اگر کاشت با با فیبر و یا سیلک انجام گیرد به مراتب هزینه بیشتری نسبت به کاشت با فرمر و تیپ دارد.

مزایا و معایب کاشت ناخن با ژل

در فراگیری آموزش کاشت ناخن با ژل باید از مزایا و معایب آن نیز آگاه باشید.

مزایا و معایب کاشت ناخن با ژل | آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

مزایای کاشت ناخن با ژل

 1. همانطور که ذکر شد مواد مورد استفاده در این روش برخلاف کاشت ناخن پودری معمولا بدون بو هستند.
 2. مواد کاشت ناخن ژل معمولا غیر سمی هستند.
 3. ناخن کاشته شده با روش ژلی معمولا ظریف‌‌ تر و طبیعی‌ تر از ناخن کاشته شده به روش پودری است و به همین دلیل ظاهر طبیعی‌ تر و واقعی‌ تری را بر روی ناخن ایجاد می‌ کند.
 4. این روش معمولا سریع تر انجام شده و روش کار با آن نسبت به کاشت ناخن پودری راحت‌ تر و ساده‌ تر است.
 5. کاشت ناخن با ژل ماندگاری بیشتری داشته و معمولا به ترمیم کمتری نیاز دارند.
 6. از این روش می‌ توان به عنوان کاور ناخن نیز استفاده کرد.

معایب کاشت ناخن با ژل

 1. کاشت ناخن ژل معمولا گران‌ تر از سایر روش‌های کاشت است.
 2. معمولا سالن‌ های کمی این روش از کاشت ناخن را به مشتریان ارائه می‌ دهند. به طور کلی می‌ توان گفت ۷۰ تا ۸۰ درصد سالن‌ های مخصوص ناخن از روش پودری برای کاشت ناخن استفاده می‌ کنند و تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از آن‌ ها کاشت ژل دارند.
 3. دستگاه مخصوص این روش از کاشت ناخن ( UV dryer ) معمولا دارای اشعه ماورا بنفش بوده و برای پوست بسیار مضر است.
 4. همانطور که گفته شد کاشت ناخن با ژل ظاهری ظریف و طبیعی دارد. اگر به هردلیلی نیاز به برداشتن کاشت ناخن داشته باشید حذف این ژل از روی ناخن کاری وقت گیر و سختی خواهد بود و ممکن است این فرآیند باعث ضعیف شدن ناخن نیز شود.
 5. برای برداشتن کاشت ناخن با ژل حتما باید به سالن‌ های مخصوص مراجعه شود و این کار توسط تکنسین ناخن انجام شود و به هیچ عنوان نباید این کار را در خانه انجام داد.

سخن پایانی

کاشت ناخن به روش‌ های مختلفی انجام می‌ شود. یکی از این روش‌ ها، کاشت ناخن با ژل است.

شما با فراگیری آموزش کاشت ناخن با ژل می توانید به افرادی که ناخن‌‌ هایشان به طور طبیعی شکننده و ضعیف و در آرزوی ناخنی زیبا هستند و نمی‌ توانند ناخن‌ هایشان را به اندازه دلخواه بلند کنند، کمک کنید.کاشت ناخن با ژل به روش‌ ها و متد های مختلفی انجام می‌ گیرد. در این روش معمولا از ۲ تا ۳ لایه ژل مخصوص بر روی ناخن استفاده می‌ شود و بعد از هر بار ژل زدن به ناخن از دستگاه یو وی استفاده می‌ شود تا ژل روی ناخن خشک شود. این روش معمولا سریع‌ تر از روش کاشت ناخن پودری انجام می‌ گیرد.