آموزش کاشت ناخن با پودر یکی از اصلی ترین آموزش ها در زمینه کاشت ناخن می باشد. داشتن ناخن های زیبا و جذاب آرزوی هر خانمی است و امروزه آموزش کاشت ناخن توجه بسیاری از بانوان را به خود جلب کرده است و اغلب خانم ها تمایل دارند برای داشتن ناخن های زیبا و خوش فرم از کاشت ناخن که یکی از انواع آن، کاشت ناخن با پودر می باشد، استفاده کنند. برای کاشتن ناخن ها روش های زیادی وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین روش ها، کاشت ناخن با پودر است که در چند مرحله ساده و با تهیه وسایل مورد نیاز، می توانید این عمل را انجام داده و حتی آموزش کاشت ناخن با پودر را در این مطلب به صورت مفصل و کاربردی فرا گیرید.

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

انواع پودر در کاشت ناخن

 

انواع پودر در کاشت ناخن با پودر | نیل آکادمی

 

در آموزش کاشت ناخن با پودر از پودر اکریلیک استفاده می شود که از نظر کاربرد انواع مختلفی دارد:

پودر کلیر یا کریستالی

پودر کلیر یا کریستالی در حالت خشک، پودری سفید رنگ است اما پس از ترکیب شدن با لیکویید (و پس از پولیش شدن) کاملا شیشه ای و بی رنگ می شود. این پودر به هیچ وجه قابلیت پوشانندگی و کاور کردن ندارد و هیچ رنگی نیز ندارد، و سطح زیرین را با تمام جزئیات نشان می دهد. این نوع پودر اغلب برای پوشاندن کاشت هایی استفاده می گردد که مایل باشید جزئیات نمایش داده شوند و تغییر رنگ نیز نداشته باشند، اما سطح ناخن صاف و صیقلی باشد. مثلا در لایه آخر در کاشت گریم که وظیفه یکدست کردن سطح و ایجاد قوس را دارد استفاده می شود.

پودرهای صورتی یا پینک

اغلب این پودر ها در حالت خشک به رنگ صورتی ملایم هستند، اما پس از ترکیب شدن با لیکویید و پولیش شدن شفاف می شوند و زمینه ملایمی از رنگ صورتی خواهند داشت. خاصیت پوشانندگی و کاور کردن ندارند و سطح زیرین را با جزییات نشان می دهند و تنها با داشتن زمینه ملایمی از رنگ صورتی، حالتی طبیعی و شفاف به کاشت ناخن می دهند.

این پودرها معمولا برای کاشت های ساده استفاده می شوند تا نمای طبیعی ناخن حفظ گردد.

پودر های صورتی از نظر تفاوت تناژ رنگی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و با توجه به میزان کم یا زیاد بودن تناژ صورتی، اسامی مختلفی را در هر برند به خود اختصاص می دهند از جمله :

 • Sheer pink
 • deep pink
 • french pink
 • absolute pink

پودر های کاور ( پوشاننده)

پودرهای کاور به ۳ دسته “هلویی” “صورتی” و “کرم” تقسیم می شوند. از نام این پودرها مشخص است که پس از ترکیب شدن با لیکویید و حتی پس از پولیش شدن کاملا حالت غیر شفاف و پوشاننده دارند و اجازه نمی دهند چیزی از سطح زیرین آنها دیده شود. زمانی که لازم است تا سطح زیرین کاملا پوشاننده شود و غیر قابل دید باشد از پودر های کاور یا پوشاننده استفاده می گردد.

پودرهای رنگی

این پودرها از نظر ماهیت، کاملا مشابه پودرهای اکریلیک  هستند و در تمامی تناژهای رنگی وجود دارند و اغلب در تزیین و طراحی استفاده می شوند.

لوازم مورد نیاز برای آموزش کاشت ناخن با پودر

 

لوازم مورد نیاز برای کاشت ناخن با پودر | نیل آکادمی

 

برای کاشت ناخن با پودر وسایل زیر مورد نیاز می باشد:

 1. پودر کاشت [صورتی (pink) یا شفاف (clear)]
 2. جا پودری یا گوده
 3. لیکوئید
 4. پمپ لیکوئید
 5. پرایمر ( چسب بین ناخن و مواد)
 6. لاک مانیکور
 7. ضد قارچ (برای جلوگیری از عفونت های قارچی)
 8. قلم پودر ( قلم تخت شماره ۶ یا ۸ )
 9. روغن (جهت سهولت در کار پولیش)
 10. تیپ (پایه کوتاه – پایه بلند – فرنچ – طرحدار)
 11. چسب ( جهت چشباندن تیپ)
 12. پوشر یا عقب زن
 13. نیپر یا گوشت گیر
 14. کاتر سرگرد یا صاف یا هر دو  جهت کوتاه کردن تیپ
 15. ناخن گیر
 16. بافر
 17. برق ناخن و لاک ناخن جهت طراحی و دیزاین ناخن کاشته شده

و در آخر یک جعبه ابزار تا وسایل فوق را در آن قرار دهید.

فرمر چیست؟

 

فرمر چیست؟ | نیل آکادمی

 

قبل از توضیحات و آموزش کاشت ناخن با پودر لازم است تا بدانید فرمر چیست؟

فرمر وسیله اى است که در ۲ نوع کاغذى و فلزى موجود می باشد و در انواع کاشت پودر و ژل استفاده می گردد و دیگر نیازى به تیپ ندارد؛ این ابزار برای تمام انگشتان قابل استفاده است، همچنین می توان براى ناخن هاى شکسته نیز استفاده شود چون انعطاف پذیر است. زیبایی فرمر در ظرافتى است که نسبت به کاشت با تیپ دارد.

مراحل آموزش کاشت ناخن با پودر

کاشت ناخن با پودر به تنهایی زیرشاخه های زیادی دارد از جمله:

 • کاشت ناخن با پودر کلیر
 • کاشت ناخن هلویی
 • کاشت های گریم
 • کاشت بیبی بومر
 • کاشت ماربل
 • کاشت فرنچ

نکته مهم این است که اصول همه این موارد یک چیز است و آن کاشت مادر است.

در حقیقت اگر شما در این کاشت که اساس همه کاشت های با پودر می باشد مهارت کافی داشته باشید انجام دادن بقیه کاشت ها حتی کاشت های با ژل، برای شما کار آسانی خواهد بود.

۵ مرحله آموزش کاشت ناخن با پودر

 

مراحل کاشت ناخن با پودر | نیل آکادمی

 

مرحله اول آموزش کاشت ناخن با پودر : زیرسازی

 

برای داشتن کاشتی مناسب زیرسازی صحیح بسیار مهم است. زیرسازی یعنی آماده کردن صدف ناخن برای موادگذاری.

اولین قدم برای زیرسازی، مانیکور خشک است. مانیکور خشک یا همان مانیکور روسی به معنای استفاده از عقب زن، سرسوهان های مانیکور و نیپر برای عقب زدن پوست های روی ناخن و برداشتن کوتیکول های موجود دور ناخن می باشد. دقت داشته باشید که بایستی عقب زن را با حالت شیب دار بگیرید و اصلا روی صدف ناخن فشار نیاورید. بنابراین فشار فقط به پوست ها وارد می شود به این صورت که از یک گوشه ناخن شروع می کنید و آرام آرام پوست ها را عقب می زنید. در ویدئوی زیر به شما روش صحیح عقب زدن پوست را آموزش می دهیم.

 

 

مرحله بعد برداشتن کوتیکول ها از روی سطح صدف ناخن می باشد که اول با استفاده از سوهان برقی این کار انجام می شود.

بدین منظور از سرسوهان های شنی یا سرسوهان های مانیکور استفاده می کنید که در ویدئوی زیر از سرسوهان شنی استفاده شده است. توجه داشته باشید که وقتی مهارت شما در مانیکور به قدر کافی برسد می توانید مرحله استفاده از عقب زن را حذف کنید و با همین سرسوهان مانیکور بخش مرزی پوست را از سطح ناخن جدا کنید.

 

 

مرحله اخر در مانیکور خشک استفاده از نیپر و بریدن پوست هایی است که در طول مانیکور از سطح ناخن جدا شده اند. این پوست ها را با استفاده از نیپر و به آرامی برش می زنید. طریقه استفاده از نیپر در ویدئوی زیر به شما نشان داده شده است.

اکنون مانیکور خشک تمام شد.

 

 

حال در ادامه مرحله زیرسازی به خراش دادن سطح ناخن می رسید. در همین ابتدا گوشزد می کنیم که منظور از خراش دادن سطح ناخن، نازک کردن صدف ناخن نیست! در حقیقت هدف از این کار صرفا ایجاد خراش هایی سطحی است که در چسبندگی و درگیری بیشتر مواد با سطح ناخن به ما کمک کند و هدف بعدی هم پاکسازی سطح ناخن از هر گونه چربی می باشد. خراش دادن سطح ناخن را در ویدئو به صورت کامل می توانید مشاهده کنید.

حال نوبت به ضد قارچ می رسد. این مرحله کاملا اجباری است و از آنجایی که ملتهب و حتی زخم شدن پوست های نازک مشتری در طول مانیکور اتفاقی غیرعادی نیست، این مرحله بسیار مهم است و حتما توجه داشته باشید که ضد قارچ را بر روی تمام صدف ناخن بمالید. بعضی از ناخن کارها فقط قسمت ریشه ناخن و جاهایی که نزدیک به پوست است را ضدقارچ می زنند ولی شما برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از عوارض کاشت ناخن، کل صدف ناخن را به ضد قارچ آغشته کنید. دقت کنید که یکی از دوست نداشتنی ترین عوارض کاشت ناخن همین قارچ ناخن می باشد و استفاده از ضدقارچ یعنی همین کار ساده، از این اتفاق تلخ جلوگیری می کند.

مرحله دوم آموزش کاشت ناخن با پودر : تیپ گذاری

 

پس از انجام مانیکور خشک، خراش روی ناخن و آغشته کردن به ضد قارچ، نوبت به تیپ گذاری می رسد. برای تیپ گذاری ابتدا بایستی سایز مناسب تیپ را انتخاب کنید. دقت کنید تیپ نباید از ناخن شما بزرگتر و نباید از آن کوچکتر باشد. اگر تیپی که دقیقا سایز ناخن باشد پیدا نکردید می توانید تیپی که فقط کمی بزرگتر از ناخن باشد را انتخاب کنید و اطراف آن را با سوهان دستی جمع کنید.

تیپ انتخاب شده بایستی به سطح ناخن چسبانده شود و برای این کار چسب را به قسمت نازک تر تیپ می زنید. در حقیقت قسمت نازکتر تیپ همان قسمتی است که باید روی ناخن بنشیند. پس از آن تیپ را عمود به صدف ناخن قرار داده و به شکلی که در ویدئوی زیر می بینید روی ناخن می خوابانید. در این صورت زیر تیپ شما هواگرفتگی به وجود نمی آید، راحت تر به سطح ناخن می چسبد و کار شما دچار دیگر عوارض ناخن نمی گردد.

توجه توجه…

تیپ را به هیچ عنوان روی ناخن فشار ندهید و فقط آن را تا وقتی که چسب خودش را می گیرد نگه دارید و سپس، آن را رها کنید. زمان مورد نیاز برای گرفتن چسب به نوع چسب بستگی دارد که حدود ۲۰ ثانیه تا دو دقیقه ممکن است متغیر باشد. همانطور که در ویدئوی زیر مشاهده خواهید کرد، بعد از چسباندن تیپ، متناسب با قدی که مد نظر مشتری است می توانید قد تیپ را با کاتر کوتاه کنید.

به یاد داشته باشید که همیشه به اندازه یک تا دو میلیمتر از تیپ را کمتر ببرید تا جا برای فرم دهی با سوهان دستی داشته باشید. در حقیقت در زمان فرم دهی با سوهان دستی مقداری از تیپ به صورت ناخواسته کوتاه تر می شود. همچنین در نظر داشته باشید که اگر مشتری شما قصد کاشت ناخن نوک تیز و یا گلدانی داشته باشد به همان تناسب بایستی قد تیپ را به اندازه کوتاه کنید تا در مرحله فرم دهی، قد ناخن از آنچه مد نظر مشتری است کوتاه تر نشود.

 

 

پس از چسباندن تیپ، بایستی خط تیپ را طبق ویدئوی زیر از بین ببرید. به حرکت سوهان کاغذی روی ناخن و روی قسمت خط تیپ دقت کنید و در نظر داشته باشید وقتی که خط تیپ را از بین می برید هم زمان سطح تیپ را نیز خراش دهید.

مرحله سوم آموزش کاشت ناخن با پودر : موادگذاری

 

حال نوبت به مرحله موادگذاری ناخن می رسد.

معمولا بعد از چسباندن تیپ، دوباره روی سطح ناخن را ضد قارچ می زنید و پس از آن نوبت به پرایمر می رسد. در حقیقت پرایمر شبیه به چسب عمل می کند و باعث می شود که مواد راحت تر روی ناخن بنشیند. در عین حال در صورتی که پرایمر را فراموش کنید این امکان وجود دارد که مواد روی ناخن دچار هواگرفتگی شده و یا اینکه به صورت کامل از روی ناخن بلند شود.

مواد کاشت ناخن از پودر و لیکویید (مونومر اکریلیک) تشکیل می شود.

پودر های کاشت ناخن در رنگ های مختلف در بازار عرضه می شود که محبوب ترین آنها پودر کلیر و پودر هلویی می باشد که در حال حاضر کاشت ناخن هلویی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در مواد گذاری می توانیم از دو نوع قلم استفاده کنیم. یکی از آن ها قلم وان بال و دیگری قلم تخت می باشد. تفاوت استفاده از این دو نوع قلم در نوع موادگذاری روی ناخن می باشد. اگر قلم تخت باشد مواد گذاری از سر ناخن شروع می شود و در صورت استفاده از قلم وان بال، موادگذاری از نزدیک به ریشه ناخن شروع می شود. ما به شما قلم وان بال را توصیه می کنیم و در ویدئوی زیر طرز صحیح مواد گذاری در کاشت ناخن هلویی با استفاده از این قلم به شما آموزش داده می شود.

در این مرحله شما یاد می گیرید که چگونه مواد را نه آنقدر نازک بگذارید که در مرحله سوهان کشی کل مواد تراشیده شود و نه آنقدر ضخیم که مجبور به سوهان کشی طولانی شوید و ناخن مشتری دچار پله شود. بعلاوه اینکه موادگذاری نازک و یا ضخیم هر دو باعث هواگیری در مرحله سوهان کشی شده و در نتیجه کاشت نامرغوبی را به دنبال خواهند داشت.

در مرحله موادگذاری باید به ۲ نکته بسیار مهم توجه کنید:

 1. پیاده سازی قوص صحیح صدف ناخن
 2. ضخامت صحیح مواد در سطح صدف ناخن

مرحله چهارم آموزش کاشت ناخن با پودر : سوهان کشی

 

بعد از مواد گذاری نوبت به سوهان کشی می رسد. سوهان کشی شامل ۵ مرحله می باشد.

مرحله اول سوهان کشی استفاده از سر سوهان مخروطی الماسه یا استوانه ای سرگرد الماسه است و با استفاده از این سر سوهان، ناهمواری های سطح ناخن را از بین می برید. در ویدئوی زیر مرحله اول سوهان کشی به شما آموزش داده می شود.

 

 

در مرحله بعدی با استفاده از سرسوهان دورگیر، دورگیری ناخن را انجام می دهید. برای درک بهتر این مرحله ویدئو را مشاهده کنید.

 

 

توصیه ما به شما این است که برای دورگیری بعد از کاشت از سرسوهان استوانه ای مانیکور استفاده کنید؛ چرا که این سرسوهان نرم است و در نهایت به دور ناخن، شکل زیبایی می بخشد. بعد از اینکه دورگیری را انجام دادید به سراغ سرسوهان استوانه ای الماسه می روید. این سرسوهان در حقیقت شکل نهایی سطح ناخن را ایجاد می کند پس دقت کنید که جای رد سرسوهان دورگیر را هم از بین ببرید.

 

 

پس از تشکیل شکل نهایی ناخن، نوبت به فرم دهی ناخن می رسد. اگر به خاطر داشته باشید شما یک بار در مرحله تیپ گذاری فرم دهی ناخن را انجام دادید. اکنون زمان آن فرا رسیده که فرمی که ممکن است طی موادگذاری به هم ریخته باشد را با سوهان دستی به ناخن برگردانید.

 

 

آخرین مرحله : از بین بردن ناهمواری های احتمالی

 

مرحله آخر استفاده از سرسوهان کاغذی برای از بین بردن رد سرسوهان الماسه و سوهان دستی و همچنین ناهمواری های احتمالی سطح ناخن می باشد و این ناخن اکنون آماده است.

 

 

حال اگر مشتری قصد زدن لاک معمولی داشته باشد با بافر سطح ناخن را صاف تر می کنید و لاک مد نظر مشتری را برای او می زنید و اگر لاک ژلیش دوست داشته باشد پس از سوهان کشی کاغذی یا موکتی لاک ژل را روی ناخن می زنید و دست را داخل دستگاه یو وی قرار می دهید. در ویدئوی زیر طرز صحیح استفاده از بافر را مشاهده می کنید.

 

روش شناسایی لیکویید مرغوب از لیکویید نامرغوب در کاشت

 

روش شناسایی لیکویید کاشت مرغوب از لیکویید نامرغوب | نیل آکادمی

 

لیکویید مرغوب باید شفاف باشد و بوی خیلی تندی ندارد. رنگ لیکویید که معمولا بنفش یاسی است نشان دهنده سالم بودن و خالص بودن لیکویید بوده و تنالیته یاسی آن به منظور جلوگیری از زردی ناخن می باشد. در قانون رنگ ها، هرجا دو رنگ مکمل با هم ترکیب شوند تولید رنگ خاکستری می کنند. رنگ بنفش مکمل رنگ زرد است و با ایجاد رنگ خاکستری به علت خنثی بودن، رنگدانه خاصی به ناخن نمی دهد و از زرد شدن ناخن جلوگیری کرده و باعث شفافیت بیس ناخن خواهد شد.

 

سخن پایانی

بهترین نوع کاشت، کاشت ناخن با پودر می باشد. قابل ذکر است که در کل ایران، ۸۰ درصد کاشت پودری انجام می‌ شود. کاشت پودری کاشت مادر است و اکثرا با کاشت‌ های دیگر ترکیب می‌ شود و دوام بیشتری دارد. این نوع کاشت زمانبر است و در هر بار ترمیم حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان نیاز دارد و هر انگشت به صورت جداگانه احتیاج به سوهان‌ کشی دارد. این کاشت برای کسانی که وقت و حوصله کافی ندارند توصیه نمی‌ شود.