در آموزش کاشت ناخن یکی از مواردی که باید بدانید، آموزش هواگیری کاشت ناخن می باشد. یکی از اتفاقات بد در کاشت ناخن، هواگرفتگی ناخن می باشد و نارضایتی مشتریان را به همراه دارد. بنابراین لازم است تا شما به عنوان یک ناخنکار حرفه ای، آموزش هواگیری کاشت ناخن را نیز بدانید و در مواقع لازم از آن استفاده کنید. در این مطلب، تمامی نکات از صفر تا صد آموزش هواگیری کاشت ناخن به شما گفته می شود پس به شما پیشنهاد می کنیم تا چند دقیقه از وقت خود را به مطالعه این مطلب بپردازید.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

هوا گرفتگی ناخن چیست؟

در آموزش هواگیری کاشت ناخن اولین نکته این است که بگوییم منظور از هواگرفتگی ناخن چیست.

وقتی که مواد کاشت ناخن از خود ناخن به هر دلیلی جدا شده یا فاصله بگیرد و چسبندگی خود را از دست داده باشد اصطلاحا می گوییم که ناخن هوا گرفته است. از آنجایی که این فاصله ایجاد شده بین مواد کاشت و سطح خود ناخن بهترین محل برای رشد قارچ و عفونت های ناخن می باشد بایستی این مطلب جدی گرفته شود. از طرفی هم ناخن هواگرفته در طولانی مدت برای فرد مشکلات فراوانی مثل گیر کردن در موها و یا از این دست مسائل ایجاد می کند و حتی ممکن است که ناخن هوا گرفته کنده شده و به صدف ناخن آسیب برسد. با توجه به این مطالب اگر ناخن مشتری دچار هوا گرفتگی شده باشد حتما بایستی برای ترمیم و هواگیری به ناخن کارش مراجعه کند. در ادامه برای شما توضیح می دهیم که چگونه ناخن هوا گرفته را تشخیص دهیم.

 

چگونه هواگرفتگی ناخن را تشخیص دهیم؟

در کاشت ناخن هایی که با پودر کلیر انجام شده باشد تشخیص هواگرفتگی بسیار راحت می باشد. اما از آنجایی که کاشت های مختلفی انجام می شود در آموزش هواگیری کاشت ناخن باید علائم هواگرفتگی را خودتان بدانید و به مشتری خود نیز آنها را گوشزد کنید تا در صورت بروز هر کدام از علائم سریعا به شما مراجعه کند.

برای تشخیص هواگرفتگی ناخن می توان گفت که در حالت کلی باید دقت کنید که قسمت هایی از کاشت که هوا دارد رنگش با جاهای دیگر فرق دارد و یا هاله سفید و مات داخل خودش دارد بنابراین به احتمال زیاد دچار هواگرفتگی شده است. البته این در صورتی است که شما بتوانید ناخن کاشته شده را به وضوح ببینید. اگر روی ناخن لاک باشد احتمالا شما نمی توانید از علائم گفته شده، هواگرفتگی را تشخیص دهید. به همین علت، هواگرفتگی ناخنی که روی آن لاک باشد را صرفا از گیر کردن آن به وسایل پرزدار و یا موها می توان نشخیص داد و به سادگی از کنار آن نباید عبور کرد.

دفت کنید که اگر هواگرفتگی را جدی نگیرید و زمان زیادی از هواگرفتگی ناخن بگذرد و ترمیم نکند ممکن است که جرم، زیر آن رفته و موجب تغییر رنگ شده و نهایتا به قارچ ناخن بیانجامد که اتفاقی بسیار ناخوشایند می باشد. در ادامه شما با دلایل هواگرفتگی ناخن آشنا می شوید.

 

آموزش کاشت با پودر | آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

دلایل هوا گرفتگی ناخن

هواگرفتگی ناخن اتفاق ناخوشایندی برای مشتری می باشد. البته این اتفاق هم می تواند ناشی از نقص در کاشت ناخن باشد و هم می تواند به علت عدم رعایت های نکات ضروری توسط خود مشتری نیز باشد.

سهل انگاری های ناخن کار که به هواگرفتگی منجر می شود:

 • زیرسازی نامناسب قبل از مواد گذاری (شامل مانیکور ناقص، نازک کردن صدف ناخن حین خراش دادن ناخن و عدم استفاده از پرایمر و …)
 • موادگذاری غلط.
 • سوهان کشی غلط که شامل نازک کردن و یا ضخیم کردن بیش از حد ناخن می شود.
 • استفاده از مواد نامرغوب کاشت.

سهل انگاری های مشتری که به هواگرفتگی منجر می شود:

 • تماس بیش از حد دست با آب بدون استفاده از دستکش.
 • حضور چند ساعته و یا مکرر در استخر یا حوضچه های عمومی.
 • ضربه های ناگهانی به ناخن.
 • برگشتن ناخن.

انواع هوا گرفتن در کاشت ناخن

اگر کاشت ناخن از انتها هوا بگیرد.

دلیلش رعایت نکردن حد فاصل کیوتیکول و مواد گذاری است که باید ۱ میلیمتر باشد و در سوهان کشی آخر کار به وسیله سر سوهان، دور گیری و رعایت کردن شکل قرار گیری سوهان برقی در دست با زاویه ۴۵ درجه، شیب پیدا کند.

اگر کاشت ناخن از وسط ترک ایجاد شود.

اگر در کاشت ناخن از وسط ترک ایجاد شود منظور روی کاشت است، علتش ضربه ای است که با رعایت نکردن مشتری ایجاد شده است و این نکاتی است که در آموزش هواگیری کاشت ناخن در نیل آکادمی به شما گفته می شود..

اگر کاشت ناخن از قسمت سر ناخن هوا بگیرد.

اگر کاشت از قسمت سر ناخن هوا بگیرد یا حالت ورقه ای شکل شود، دلیلش نبستن کار با مواد و همچنین سوهان کشی حالت شیب دار در نوک ناخن ها است.

علت ورقه ورقه شدن کاشت ناخن از لبه ها.

اگر از لبه یا کنار حالت ورقه ورقه شدن پیدا کند علتش ۲ مورد می تواند باشد:

یک : سوهان کشی به حالت شیب دار به سمت لبه، نزدن پرایمر به لبه ها به صورت مناسب و میزان لازم و مواد گذاری کافی نبوده و کار بسته نشده است.

دوم : مشتری رعایت نکرده و یا ضربه یا حالت خوردگی پیدا کرده است.

 

وسایل مورد نیاز در آموزش هوا گیری کاشت ناخن

 

وسایل مورد نیاز در هوا گیری کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

 • سرسوهان الماسه مخروطی یا سرسوهان الماسه استوانه سرگرد
 • سوهان برقی
 • عینک ایمنی
 • ماسک

 

مراحل آموزش هوا گیری کاشت ناخن

مراحل آموزش هوا گیری کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

 1. مرحله اول: کوتاه کردن قد ناخن
 2. مرحله دوم: نازک کردن مواد روی ناخن
 3. مرحله سوم: هواگیری

مرحله اول آموزش هواگیری کاشت ناخن : کوتاه کردن قد ناخن

ابتدا با استفاده از سرسوهان الماسه استوانه ای سرگرد، قد ناخن را کوتاه می کنید.

دقت کنید که زاویه سرسوهان با سر ناخن باید ۹۰ درجه باشد و حرکت در جهت چرخش سوهان از یک سمت به سمت دیگر باشد. در این مرحله برای انتخاب جهت درست حرکت روی نوک ناخن دقت کنید که در صورت انتخاب نادرست جهت حرکت، ممکن است سوهان در رفته و به ناخن ضربه بزند. همچنین دقت کنید که اگر ناخن دارای شکستگی بزرگی بوده و این شکستگی لق می زند حتما آن را با انگشتانتان نگه دارید تا از کنده شدن ناگهانی و زخم شدن ناخن جلوگیری کرده باشید. حواستان به گوشت زیر ناخن مشتری باشد چرا که برخی از مشتریان دارای گوشت انگشت بلند بوده و ممکن است ناخواسته حین کوتاه کردن قد ناخن این گوشت ضخم شود.

مرحله دوم آموزش هواگیری کاشت ناخن : نازک کردن مواد روی ناخن

با استفاده از سرسوهان الماسه استوانه ای سرگرد، مواد روی ناخن را تا جایی که می توانید نازک کنید.

در همین مرحله ممکن است بخشی از هواگرفتگی مواد از ناخن جدا شود. حواستان را جمع کنید که استفاده از عینک در این مرحله بسیار مهم است چراکه مواد جدا شده دارای لبه های تیز بوده و ممکن است به درون چشم شما پرتاب شوند. مرحله نازک کردن ناخن مرحله بسیار مهمی است چون موجب می شود که مرحله بعد یعنی هواگیری بسیار راحت انجام شود. دلیل آن هم این است که هر چقدر مواد ناخن نازکتر باشد راحت تر از ناخن جدا می شود.

مرحله سوم آموزش هواگیری کاشت ناخن : هواگیری

برای هواگیری قسمت های هواگرفته کاشت ناخن بایستی با سر گرد سرسوهان به آرامی به قسمت های هواگرفته ضربه بزنید.

این کار باعث می شود که قسمت های هواگرفته به راحتی جدا شوند. دقت کنید که حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید چون مواد جدا شده، سبک ریز و دارای لبه های تیز می باشند و با پرتاب شدن به سمت صورت شما ممکن است به چشم آسیب برسانند و وارد ریه شده و مشکلات جدی ایجاد می کنند. در عین حال اگر از حالت ضربه زدن استفاده نکنید و سرسوهان را به صورت مداوم و طولانی در یک نقطه نگه دارید به علت اصطکاک، ناخن داغ شده و برای مشتری حالت ناخوشایندی ایجاد می کند. پس یکی دیگر از دلایل استفاده از حالت ضربه زدن جلوگیری از داغ شدن صدف ناخن مشتری است.

نکته بسیار مهم در هواگیری ناخن این است که به هیچ عنوان از سرسوهان هایی که لبه تیز دارند مانند سرسوهان الماسه استوانه استفاده نکنید. چرا که هم باعث داغ شدن سریع صدف ناخن می شود و هم لبه تیز ممکن است به صدف ناخن آسیب برساند.

 

آموزش تصویری هواگیری کاشت ناخن

برای درک بهتر این مطلب برای شما ویدیویی از آموزش هواگیری کاشت یک ناخن تهیه شده که دو ماه از کاشت آن گذشته و برای ترمیم به ناخن کار مراجعه نکرده است. این ناخن به علت قد بلند و عادت نداشتن مشتری به این قد ضربه خورده و از وسط دچار ترک و هواگرفتگی شده است.

 

 

روش های جلوگیری از هوا گرفتگی کاشت ناخن

 1. تشخیص درصد چربی ناخن و زدن پرایمر بر اساس آن
 2. سوهان کشی و دور تراشی اطراف ناخن به صورت اصولی و استفاده از سر سوهان مناسب برای دور گیری و محو کردن مواد روی ناخن
 3.  با حوصله و تمیز کار کردن در زیر سازی کاشت ناخن
 4. بافر کشی تمامی سطح ناخن
 5. استفاده از مواد مرغوب
 6. ضربه ای گذاشتن مواد روی صدف ناخن
 7. خمیری شکل بودن مواد
 8. مراقب از شره نکردن مواد روی دست

نکات حیاتی در هواگیری کاشت ناخن

نکته اول:

بعضی از ناخنکاران عزیز با سوهان های بسیار زبر، چربی روی ناخن را از بین می برند.

با اینکار کراتین های خود ناخن را هم از بین می برند که در این صورت صدف ناخن، رنگ طبیعی صورتی مانند خود را از دست می دهد و به سمت قرمزی می رود. در این صورت کراتین روی ناخن از بین رفته و صدف ناخن آسیب می بیند. در این حالت حتی اگر از بهترین مواد کاشت ناخن هم استفاده کنید، مواد روی ناخن نمی چسبد و ممکن است که هوا بگیرد. پیشنهاد ما به ناخنکاران عزیز به خصوص افراد مبتدی این است که برای از بین بردن چربی روی ناخن از سوهان های برقی استفاده نکنند، چرا که کنترل کردن آن جهت از بین بردن مقدار درست چربی ناخن، کار چندان راحتی نمی باشد و احتمال اینکه کراتین ناخن هم از بین برود خیلی بیشتر می باشد و بهتر است که از سوهان دستی های نرم با درجه زبری ۱۸۰ برای اینکار استفاده شود.

نکته دوم :

استفاده از دهیدراتور می باشد که جهت کاهش رطوبت ناخن استفاده می شود و نکته ای است که باید در آموزش هواگیری کاشت ناخن بدانید.

یک نکته در این زمینه وجود دارد، اینکه دهیدراتور با ضد قارچ متفاوت است و از ضد قارچ برای درمان عفونت های قارچی استفاده می شود اما دهیدراتور برای از بین بردن رطوبت اضافه روی ناخن کاربرد دارد و حالت سفیدک مانند روی ناخن ایجاد می کند و شما کاملا متوجه خشکی صدف ناخن می شوید. بعد از استفاده از دهیدراتور از پرایمر مناسب باید استفاده نمایید.

 

هزینه آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

نکته سوم:

بسیاری از ناخنکاران تمامی ۱۰ انگشت را به یک صورت مواد گذاری و زیرسازی می کنند.

مشتریان از اینکه کاشت روی ۱ الی ۲ تا از انگشت ها به صورت قالبی بلند می شود به شدت ناراضی هستند در صورتی که جای نگرانی وجود ندارد. مشکل از زیر سازی و مواد گذاری شما نیست، این اتفاق به این دلیل است که میزان تغییر اسیدیته و ترشح چربی تمام ناخن ها با یکدیگر یکی نمی باشد و برای آن انگشت هایی که مدام مواد به صورت قالبی از روی آن ها بلند می شود می توانید از پرایمر های اسیدی و برای سایر ناخن ها از پرایمر های غیر اسیدی استفاده نمایید.

نکته چهارم:

ریموو کردن تمامی کوتیکول ها و پوست های مرده اطراف ناخن می باشد.

اگر کوتیکول اضافی روی قسمت ریشه ناخن باقی بماند باعث می شود که مواد کاشت شما روی پوست های اضافه فیکس شود؛ به دلیل اینکه مواد کاشت ناخن از یک طرف به صدف ناخن و از طرف دیگر به ریشه ناخن (قسمت پایین ناخن) می چسبد. نکنه مهم این است که با رشد ناخن، کوتیکول هایی که به مواد کاشت ناخن چسبیده است از روی صدف ناخن جدا نمی شود و مواد روی ناخن حالت کششی پیدا می کند و ممکن است با رشد زیاد ناخن، مواد کاشت مقداری از صدف ناخن فاصله بگیرد که همین یک دلیل بسیار مهم نه تنها برای هوا گرفتن کاشت ناخن، بلکه برای ایجاد عفونت های قارچی زیر ناخن می باشد.

 

آموزش ریموو کردن کاشت ناخن در خانه | نیل آکادمی

 

نکته پنجم: 

آلوده بودن مواد کاشت ناخن شما می باشد.

به عنوان مثال اگر پرایمر کاشت ناخن شما آلوده باشد به هیچ عنوان چسبندگی را برای مواد ایجاد نمی کند. به همین دلیل شما باید پس از سوهان کشی تمامی گرد های روی سطح ناخن را با استفاده از یک فرچه از روی سطح ناخن جدا کنید. اگر بعد از زدن پرایمر متوجه شدید که گرد ها به صورت کامل از روی ناخن پاک نشده و به قلم پرایمر چسبیده است، قبل از اینکه قلم پرایمر را داخل ظرف خود پرایمر بگذارید، آن را با استفاده از یک دستمال به صورت کامل تمیز کنید چرا که در صورت تمیز نکردن کل پرایمر شما آلوده می شود و دیگر چسبندگی را روی ناخن ایجاد نمی کند.

نکته ششم:

فاسد شدن مواد کاشت ناخن شما می باشد.

روی بر چسب تمامی محصولات کاشت ناخن شما یک عدد M می باشد که بیانگر این موضوع است که از زمانی که در محصول را باز می کنید تا زمان درج شده روی محصول انقضا دارد.

نکته هفتم:

مواد گذاری اشتباه می باشد.

در مواد گذاری، کم و زیاد گذاشتن مواد در قسمت های مختلف ناخن باعث می شود که ناخن ها از بغل شروع به هوا گرفتن و ترک خوردن کنند. همچنین برای کاشت ناخن باید از مواد و ابزار مناسب استفاده کرد. به عنوان مثال استفاده از قلم های سر تخت برای مواد گذاری کاملا اشتباه است چرا که مواد کاشت روی هوا قرار می گیرد و ناخنکاران محترم هنگام سوهان کشی متوجه این فاصله می شوند.

 

سخن پایانی

در آموزش کاشت ناخن یکی از مواردی که باید بدانید، آموزش هواگیری کاشت ناخن می باشد. اگر مواردی که در این مطلب بیان شده است را رعایت فرمایید دیگر خیالتان راحت است که در کاشت ناخن مشکلی از سمت شما برای مشتری پیش نخواهد آمد و ناخن مشتری دچار هوا گرفتگی نمی شود.