هزینه آموزش کاشت ناخن دغدغه این روزهای کسانی است که قصد دارند مهارت هایی را در زمینه آموزش کاشت ناخن کسب نمایند. در سال های اخیر با ورود پیک جمعیتی دهه شصتی ها و همینطور استقبال روزافزون نوجوانان تا مادربزرگ ها از کاشت ناخن، دیگر محدودیت سنی برای مشتریان کاشت ناخن وجود ندارد. از همین رو بسیاری از بانوانی که بازار سالن های زیبایی را زیر نظر دارند قصد دارند این مهارت را یاد بگیرند و از آن کسب درآمد کنند؛ بنابراین قبل از ورود به این لاین نیاز است تا از هزینه آموزش کاشت ناخن اطلاعات کامل و جامع کسب نمایند. پس بدون هیچ معطلی مطالعه این مقاله را ازدست ندهید.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

آشنایی با دوره های کاشت ناخن

قبل از کسب اطلاعات جامع و کامل از هزینه آموزش کاشت ناخن لازم است تا شما با دوره های کاشت ناخن در کشور، شهریه حدودی دوره ها و همینطور حدود درآمد فارغ التحصیلان هر دوره آشنا شوید. در حال حاضر در کشورمان، آموزشگاه های آرایشگری و سالن های زیبایی، دوره های آموزشی کاشت ناخن را برگزار می کنند، همچنین برخی سایت های کاشت ناخن اطلاعات ابتدایی خوبی را در اختیاریتان قرار می دهد.

اما خبر خوب اینکه شما می توانید از طریق مطالب و ویدئوهای آموزشی در سایت نیل آکادمی به صورت رایگان، اطلاعات و مهارت قابل توجهی در زمینه کاشت ناخن به دست آورید و در نهایت برای گذراندن دوره های حضوری و تمرین زیر نظر مربیان به یکی از آموزشگاه ها مراجعه نمایید.

آموزشگاه های معتبر از جمله نیل آکادمی با توجه به نیاز متقاضیان کاشت ناخن، دوره های زیر را برای آموزش ارائه می دهند:

 • دوره مقدماتی کاشت ناخن
 • دوره کاشت ناخن با استفاده از پودر
 • دوره کاشت ناخن با استفاده از ژل
 • دوره طراحی ناخن
 • دوره صفر تا صد کاشت ناخن

در ادامه هر کدام از دوره ها را برای شما توضیح داده و سرفصل های استاندارد و حدود هزینه آموزش کاشت ناخن در هر دوره را برای شما بیان کرده تا بتوانید به راحتی آموزشگاه مناسب را بیابید.

۱. دوره مقدماتی کاشت ناخن

 

دوره مقدماتی کاشت ناخن | هزینه آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

در صورتی که شما مبتدی بوده و قبلا هیچ آموزشی در زمینه کاشت ناخن نگذرانده باشید بایستی برای تبدیل شدن به یک ناخن کار حرفه ای ابتدا دوره مقدماتی را بگذرانید و پس از آن می توانید تصمیم بگیرید که آیا صرفا قصد دارید با همین مقدار مهارت وارد بازار کار شوید یا قصد دارید با گذراندن دوره های پیشرفته، خود را از رقیبان متمایز کنید. یک دوره مقدماتی استاندارد بایستی مباحث آموزشی زیر را شامل شود.

(دقت کنید که در جلوی هر کدام از مباحث درصد زمان مورد نیاز از کل دوره نوشته شده است.)

 

مبحث آموزشی سهم مبحث از کل دوره
ابزارشناسی و مواد شناسی و اصول ضدعفونی (۱۰%)
مانیکور و پدیکور و اختلالات ناخن (۲۰%)
کاشت مادر و فرم شناسی (۳۰%)
ترمیم ناخن (۱۰%)
کاور ناخن (۱۰%)
ریموو ژلیش و کاشت (۱۰%)
ژلیش و لاک ناخن (۵%)
استفاده از فرمر (۵%)

 

هزینه آموزش کاشت ناخن در دوره مقدماتی چقدر است؟

هزینه این دوره در آموزشگاه های مختلف با هم متفاوت است. می توان گفت عوامل مهمی در تعیین این هزینه تاثیر گذار است:

 • آیا تمامی مباحث در دوره تدریس می شود؟
 • مکان آموزشگاه در کدام منطقه قرار دارد؟
 • تجهیزات و مواد آموزشی، رایگان می باشد یا خیر؟
 • فضای تمرین در اختیار هنرجو قرار می گیرد یا خیر؟
 • هنرجو میز اختصاصی خود را دارد یا خیر؟
 • تعداد ساعت آموزش در روز چه مقدار می باشد؟
 • ساعات آموزشی توسط هنرجو تعیین می گردد یا آموزشگاه؟
 • پشتیبانی به چه صورت انجام می شود؟
 • آیا اجباری برای خرید مواد و تجهیزات از آموزشگاه وجود دارد یا خیر؟

می توان گفت که مبلغ این شهریه توسط آموزشگاه های معتبر از حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر است و می توان گفت مبالغی بالاتر و پایین تر از این حدود تقریبا غیر معقول می باشد.

پس از یاد گرفتن دوره مقدماتی چقدر درآمد خواهم داشت؟

توصیه ما به شما این است که پس از دوره مقدماتی حتما یکی از دوره های پیشرفته یا طراحی را آموزش ببینید تا تخصص خود را کامل تر کنید اما با این فرض که شما دوره مقدماتی را اصولی یاد گرفته باشید و در یک سالن معمولی مشغول به کار شوید که پنج روز در هفته کار کنید و هر روز فقط دو مشتری داشته باشید، می توان گفت حداقل درآمدی حدود ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان الی ۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان خواهید داشت.

البته توجه داشته باشید که فرض ما در این حالت این است که ناخن کار کارش را بلد است ولی سالن روزانه نهایتا دو مشتری در اختیار او قرار می دهد و مشتریان درخواست ژلیش یا کارهای دیگر را نداشته باشند. بنابراین کمترین درآمد یک ناخن کار که دوره مقدماتی را خوب یاد گرفته باشد در همین حدود می باشد و با بالاتر بودن تعداد مشتریان و درخواست های اضافی از سوی آنان درآمدش تا ۴ میلیون تومان نیز می رسد.

 

۲. دوره پیشرفته کاشت ناخن با پودر

پس از گذراندن دوره مقدماتی نوبت به دوره های پیشرفته می رسد. البته اگر آموزشگاه مورد نظر شما دوره های کامل یا صفر تا صد ارائه دهد تمامی مباحث دوره مقدماتی، کاشت با پودر، کاشت با ژل و طراحی در آن قرار می گیرد. به عنوان مثال این دوره در آموزشگاه نیل آکادمی، دوره نیل مستر نام دارد. با این حال در صورتی که شما دوره ها را به صورت مجزا ثبت نام کنید می توانید پس از گذراندن دوره مقدماتی، دوره پیشرفته کاشت ناخن با پودر را بگذرانید.

دوره پیشرفته کاشت ناخن با پودر شامل سرفصل های زیر می باشد:

 

مبحث آموزشی سهم مبحث از کل دوره
مواد گذاری وان بال ۵%
کاشت بیبی بومر ۲۰%
کاشت فرنچ ثابت ۱۵%
کاشت زیر موادی (استفاده از پر،پولک،شوگر و …) ۱۰%
آموزش کاشت قالبی ۱۰%
استفاده از کاتر در کاشت گریم ۱۰%
آموزش گل برجسته با پودر ۵%
ارتودنسی ناخن پا در پدیکور ۱۰%
کاشت ماربل ۱۵%

 

قیمت آموزش کاشت ناخن در دوره پیشرفته کاشت با پودر چقدر است؟

همانطور که بالاتر گفته شد هزینه آموزش کاشت ناخن در این دوره به عوامل زیادی بستگی دارد و بایستی حتما این موارد در نظر گرفته شوند. حدود هزینه دوره پیشرفته کاشت با پودر بین ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد و تمامی مباحث موجود در جدول بالا بایستی در این دوره آموزش داده شوند.

پس از یاد گرفتن دوره پیشرفته کاشت با پودر چقدر درآمد خواهم داشت؟

با توجه به اینکه هنرجویی که دوره پیشرفته کاشت با پودر را آموزش دیده است مباحث فراوانی از کاشت ناخن را بلد خواهد بود بنابراین بسیاری از مشتریان و مراجعان به سالن را پاسخگو می باشد. لذا اگر فرض کنید که شما دوره پیشرفته کاشت با پودر را اصولی یاد گرفته باشید و در یک سالن معمولی مشغول به کار شوید که پنج روز در هفته کار کنید و هر روز فقط دو مشتری داشته باشید، می توان گفت حداقل درآمدی حدود ۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان الی ۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان خواهید داشت و با آموختن شیوه های برخورد صحیح با مشتری و روش های متقاعد کردن مشتری برای انجام خدمات بیشتر، درآمد خود را تا ۲ برابر این مبلغ نیز می توانید افزایش دهید. لذا بسیار مهم است که تمامی مباحث داخل جدول بالا را آموزش دیده باشید تا تمام نیازهای مشتریان را پاسخگو باشید.

 

آموزش کاشت با پودر | آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

۳. دوره پیشرفته کاشت ناخن با ژل

این دوره مباحث بسیار مهمی را در خود گنجانیده و از آنجایی که مشتریان هر روزه استقبال بیشتری از روش های کاشت با ژل دارند و سرعت آن در قیاس با کاشت های دیگر بیشتر بوده و هزینه بیشتری را نیز از مشتری دریافت می کنید، دوره ای بسیار جذاب و نسبتا کوتاه می باشد. هنرجویانی که دوره مقدماتی را گذرانده اند چه دوره پیشرفته کاشت با پودر را گذرانده باشند و چه نگذرانده باشند می توانند دوره پیشرفته کاشت با ژل را یاد بگیرند و از ویژگی های بسیار عالی آن بهره مند شوند. البته در دوره های صفر تا صد که در نیل آکادمی با دوره نیل مستر آن را میشناسیم تمامی این مباحث آموزش داده می شود.

دوره پیشرفته کاشت ناخن با ژل شامل سرفصل های زیر می باشد:

 

مبحث آموزشی سهم مبحث از کل دوره
شناخت ابزار کار با ژل ۵%
کاشت با پلی ژل توسط قلم ۱۵%
کاشت با پلی ژل توسط قالب ۱۵%
کاشت با ژل بیلدر ۱۵%
لمینیت ناخن ۱۰%
کاشت گریم با ژل ۱۵%
کاشت با فیبر ۲۰%
پارافین تراپی ۵%

 

هزینه آموزش کاشت ناخن در دوره پیشرفته کاشت با ژل چقدر است؟

همانطور که بالاتر گفته شد شهریه این دوره به عوامل زیادی بستگی دارد و بایستی حتما این موارد در نظر گرفته شوند. حدود هزینه دوره پیشرفته کاشت با ژل بین ۸۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد و تمامی مباحث موجود در جدول بالا بایستی در این دوره آموزش داده شوند.

پس از یاد گرفتن دوره پیشرفته کاشت با ژل چقدر درآمد خواهم داشت؟

در صورتی که ناخن کاری به صورت اصولی این دوره را آموزش دیده باشد علاوه بر ترمیم های پودری که در طول روز به او مراجعه می شود می تواند تمامی ترمیم ها و کاشت های ژل را نیز اجرا کند و مشتری را به راحتی متقاعد کند که کاشت ژل انجام دهد. همچنین در ایامی نظیر ایام نزدیک به نوروز این مهارت بسیار به کمک ناخن کار می آید و مشتریان زیادی را در زمان کمتری راه می اندازد. لذا اگر فرض کنید که شما دوره پیشرفته کاشت با ژل را اصولی یاد گرفته باشید و در یک سالن معمولی مشغول به کار شوید که پنج روز در هفته کار کنید و هر روز فقط دو مشتری داشته باشید، می توان گفت حداقل درآمدی حدود ۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان الی ۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان خواهید داشت.

 

آموزش کاشت با ژل | آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

۴. دوره طراحی ناخن

هنرجویان نیل آکادمی که دوره های صفر تا صد یا همان نیل مستر را انتخاب می کنند این دوره را در چارت آموزشی خود به صورت کامل آموزش می بینند. با این حال هستند هنرجویانی که می خواهند پس از فرا گرفتن دوره مقدماتی فقط دوره طراحی را آموزش ببینند و در سالن های زیبایی صرفا به صورت یک طراح ناخن حرفه ای مشغول به کار شوند.

دوره طراحی ناخن شامل سرفصل های زیر می باشد:

 

مبحث آموزشی سهم مبحث از کل دوره
انواع طراحی خطی با لاک ژل و لاک ۱۰%
طراحی آبرنگی ۲۰%
استفاده از شوگر و کروم ۱۰%
ژل های مگنتی ۵%
استفاده از قلم های طراحی و قلم دات ۱۰%
کار با ژل اسپایدر ۱۰%
استفاده از مهر و لنز ناخن ۵%
طراحی با فویل ژل ۵%
استفاده از پولک و نگین ۵%
طراحی های کارتونی و چهره ۱۵%
شبنم گذاری با ژل ۵%

 

هزینه آموزش طراحی ناخن چقدر است؟

همانطور که بالاتر گفته شد شهریه این دوره به عوامل زیادی بستگی دارد و بایستی حتما این موارد در نظر گرفته شوند. حدود هزینه دوره طراحی بین ۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان می باشد و بسته به مدرس دوره ممکن است مباحثی نیز دچار تغییر شوند اما تمامی موارد ذکر شده در جدول فوق بایستی در دوره آموزشی طراحی ناخن آموزش داده شود تا ناخنکار به تمامی طراحی های ناخن مسلط باشد و تمامی نیازهای مشتریان را پاسخگو باشد.

پس از یاد گرفتن دوره طراحی ناخن چقدر درآمد خواهم داشت؟

همانطور که گفته شد ناخن کاری که این دوره را اصولی آموزش دیده باشد می تواند به صورت مستقل در سالن هایی که تعداد ناخن کاران زیادی دارند به صورت تخصصی بخش طراحی را به دست بگیرد. توجه داشته باشید که کسانی که دارای ذوق و سلیقه هنری باشند و دوره طراحی ناخن را به صورت درست و اصولی آموزش ببینند می توانند درآمدی بسیار چشمگیر داشته باشند. در این میان ناخن کارانی که دوره های مقدماتی را آموزش دیده و یک یا هر دو دوره کاشت پیشرفته را آموزش دیده باشند با فراگرفتن طراحی ناخن نیز می توانند خود را به یک ناخن کار تمام عیار تبدیل کنند.

اگر فرض کنید که شما یک ناخن کار تمام عیار باشید و در یک سالن معمولی مشغول به کار شوید که پنج روز در هفته کار کنید و هر روز فقط دو مشتری داشته باشید می توانید بین ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۵/۰۰۰/۰۰۰ درآمد داشته باشید و در صورتی که صرفا دوره طراحی را گذرانده باشید و ذوق و استعداد هنری هم داشته باشید دوباره همین مبلغ را به عنوان درآمد می توانید از آنِ خود کنید.

۵. دوره صفر تا صد کاشت ناخن

آموزشگاه ها و مدرسین کاشت ناخن امروزه دوره هایی را تحت عنوان دوره صفر تا صد ارائه می دهند که این دوره به صورت استاندارد شامل تمامی مباحث چهار دوره گفته شده در بالا می باشد. با توجه به زیاد بودن مباحث آموزشی، هنگام انتخاب آموزشگاه حتما دقت کنید که آیا مباحث آموزشی شامل تمامی مباحث جدول های فوق هست یا خیر. بعضی از آموزشگاه ها با کم کردن تعداد مباحث آموزشی در دوره های صفر تا صد، بابت آموزش برخی مباحث در دوره های پیشرفته و یا حتی دوره مقدماتی هزینه بیشتری از هنرجو دریافت می کنند و به همین دلیل برای انتخاب آموزشگاه توصیه می کنیم که مباحث موجود در جداول بالا را با مباحث آموزشی مورد ارائه در آموزشگاه مورد نظر تطبیق دهید و از تکمیل بودن آن مطمئن شوید.

هزینه آموزش کاشت ناخن دوره صفر تا صد چقدر است؟

هزینه این دوره همانطور که قبل تر اشاره شد به عوامل مختلفی بستگی دارد و مبلغی حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد. با توجه به اینکه ناخن کاران حرفه ای تمامی مباحث دوره های صفر تا صد را بلد هستند بنابراین کسی که قصد ورود به بازار کاشت ناخن را دارد بهتر است که در این دوره شرکت کرده و تمامی مباحث موجود در جداول بالا را به صورت اصولی آموزش ببیند.

پس از یاد گرفتن دوره صفر تا صد کاشت ناخن چقدر درآمد خواهم داشت؟

کسی که دوره صفر تا صد را آموزش دیده باشد با تمرین مناسب حین آموزش، یک ناخن کار حرفه ای به حساب می آید. یک ناخن کار حرفه ای که به تمامی نیازهای مشتریان مسلط است، اگر در یک سالن معمولی مشغول به کار شود که پنج روز در هفته کار کند و هر روز فقط دو مشتری داشته باشد می تواند بین ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان درآمد داشته باشد. البته در ماه های خاص نظیر شب عید و یا ایامی مشابه آن می تواند با استخدام یک دستیار درآمدی تا ۵۰ میلیون تومان و حتی بیشتر نیز برای خود داشته باشد.

هزینه مواد و تجهیزات کاشت ناخن چقدر است؟

 

ابزار و تجهیزات لازم در آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

این هزینه با توجه به برند آنها و میزان خرید متغیر می باشد. اما برای شروع به کار، شما با هزینه ای حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان نیز می توانید مواد و تجهیزات را خریداری کرده و وارد بازار کار شوید و پس از آن به مرور از درآمد حاصل از کاشت ناخن تجهیزات خود را ارتقاء دهید و تکمیل نمایید. اما توصیه ما این است که برای تجهیزات برقی مانند سوهان برقی و دستگاه UV برندهای خوب و مدل های با کیفیت خریداری کنید که با این فرض شما با هزینه ای حدود ۵ میلیون تومان می توانید تجهیزات با کیفیت و مواد اولیه را تهیه نمایید. اما اگر بخواهید پکیجی با کیفیت عالی و کامل برای کار خود خریداری کنید هزینه مورد نظر ممکن است به ۱۵ میلیون تومان و حتی بیشتر نیز نیز برسد.

 

مقایسه هزینه آموزش کاشت ناخن در تهران با شهرهای دیگر ایران

با توجه به تمرکز آموزشگاه های حرفه ای آرایش و پیرایش در تهران، تعداد آموزشگاه های معتبر و با کیفیت در دیگر شهرهای ایران بسیار محدود می باشد و متقاضیان معمولا برای شرکت در دوره های آموزشی به آموزشگاه های شهر تهران مراجعه می کنند. با این حال هزینه آموزش کاشت ناخن در دیگر شهرهای ایران، در صورتی که دارای کیفیت مطلوب باشند تفاوت چندانی با تهران نداشته و پایین بودن مبلغ دریافتی در قبال آموزش کاشت ناخن که هم اکنون در خیلی از آموزشگاه ها و یا آرایشگاه ها مشاهده می گردد نشان از کیفیت پایین آموزش و متعاقبا نداشتن مشتری می باشد.

البته مشاهده شده که متاسفانه برخی از ناخن کاران که بعضا به علت کمبود مشتری کار تدریس را هم انجام می دهند با ارائه دوره های ارزان قیمت، هنرجویان را جذب کرده و با بیرون کشیدن برخی مباحث ضروری از دوره آموزشی، بابت آن مباحث هزینه جداگانه دریافت می نمایند.

 

مقایسه هزینه آموزش کاشت ناخن در ایران با سایر کشورها

 

مقایسه هزینه آموزش کاشت ناخن در ایران با سایر کشورها | نیل آکادمی

 

هزینه آموزش کاشت ناخن در ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار ارزان می باشد. در سایر کشورها معمولا دوره های کاشت ناخن دوره های طولانی و پرهزینه ای می باشند. برای مثال در کشور سوئد دوره آموزش کاشت ناخن طی ۳۰ روز برگزار شده و مبلغی معادل ۳۵۰۰۰ کرون (۳۵۰۰دلار آمریکا)، در کشور انگلیس دیپلم کاشت اکریلیک حدود ۵۰۰ پوند (۶۲۰ دلار)، دوره ژلیش ناخن ۵۰۰ پوند (۶۲۰ دلار) و دوره کامل نیل تکنیسین ۹۵۰ پوند (۱۲۰۰ دلار) هزینه دارد. این مبلغ در سایر کشور های اروپایی نیز در همین حدود قیمتی بوده و به همین علت بسیار رایج است که شخصی از کشور دیگری برای گذراندن دوره کاشت ناخن به ایران مراجعه کند و برای کار به کشور محل اقامتش بازگردد.

 

سخن پایانی

در این مقاله به طور مفصل از دوره های کاشت ناخن، هزینه آموزش کاشت ناخن در هر دوره و اینکه هر دوره ای که قصد دارید فرا گیرید می بایست چه مباحثی را شامل شود خدمتتان بیان شد. همچنین اطلاعات مناسبی از هزینه های آموزش کاشت ناخن و بازار کار در خارج از کشور نیز خدمتتان بیان گردید. بنابراین شما به کمک مباحث بیان شده در این مقاله قادر هستید به راحتی آموزشگاه خوب را از بد تشخیص داده و نگرشی درست و آگاهی کامل نسبت به هر دوره کاشت ناخن داشته باشید. همیشه گفته شده هرچقدر پول بدی همان قدر آش می خوری! بنابراین هیچ ارزان بودنی بی حکمت نیست پس در انتخاب آموزشگاه مناسب جهت گذراندن دوره های کاشت ناخن و طراحی دقت داشته باشید.