نوبت رسیده به یکی از آموزش های مهم، که آموزش کاشت ناخن با قالب می باشد. در آموزش کاشت ناخن نکته حائز اهمیت این است که بدانید، برای همه ناخن ها نمی توان از یک روش کاشت ناخن استفاده کرد و انتخاب روش مناسب کاشت برای ناخن مشتری نیازمند آموزش صحیح می باشد. برای مثال طبق تجربه بنده کاشت ناخن قالبی برای افرادی که شغلی دارند که خیلی تایپ می کنند یا افرادی که خیلی استخر می روند مناسب نمی باشد؛ زیرا بر اثر ضربه یا رطوبت فروان احتمال هوا گرفتن مواد بالا می رود و همین امر باعث ایجاد بستر مناسبی برای رشد قارچ ناخن می شود.در این مطلب برای شما از صفر تا صد آموزش کاشت ناخن با قالب بیان می شود و شما بصورت مرحله به مرحله می توانید مهارت کاشت ناخن قالبی را فراگیرید.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

کاشت ناخن قالبی یا دوال چیست؟

کاشت ناخن با قالب یا کاشت دوئال به نوعی از کاشت ناخن گفته می شود که با قالب های مخصوص انجام می شود. این کاشت بسیار سریع و آسان بوده و بهترین گزینه برای شب عید و زمان های شلوغی سالن و ناخن کاران می باشد. این نوع کاشت هم با استفاده از پودر و هم با استفاده از ژل قابل اجرا می باشد. در این مطلب به شما آموزش کاشت ناخن قالبی با استفاده از پودر را آموزش می دهیم.

مواد و تجهیزات مورد نیاز برای آموزش کاشت ناخن با قالب

 

ابزار و تجهیزات لازم در آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

 1. عقب زن
 2. نیپر
 3. قالب کاشت
 4. قلم مخصوص کاشت اکریلیک (قلم وان بال یا تخت)
 5. سر سوهان مانیکور اشکی
 6. سرسوهان مانیکور استوانه دور گیر
 7. سرسوهان مخروطی الماسه
 8. سرسوهان کاغذی نرم
 9. سوهان دستی
 10. پرایمر
 11. لیکویید نیم چرب
 12. پودر کاشت ناخن (در اینجا از هلویی استفاده شده است)
 13. تاپ شاین
 14. ضد قارچ
 15. روغن کوتیکول

۵ مرحله آموزش کاشت ناخن با قالب

آموزش کاشت ناخن با قالب یا کاشت ناخن با قالب دوال شامل ۵ مرحله می باشد.

 

۵ مرحله آموزش کاشت ناخن با قالب | نیل آکادمی

 

 1. زیر سازی
 2. انتخاب سایز مناسب قالب
 3. موادگذاری با استفاده از قالب
 4. سوهان کشی
 5. تاپ شاین

مرحله اول آموزش کاشت ناخن با قالب : زیر سازی

 

برای شروع مرحله زیرسازی، مانیکور خشک انجام می دهید. به این صورت که با استفاده از عقب زن پوست های اطراف ناخن را به عقب رانده و سپس کوتیکول ها را از روی صدف ناخن بردارید. برای برداشتن کوتیکول ها از سرسوهان مانیکور اشکی استفاده کنید و با استفاده از نیپر پوست هایی که به عقب رانده اید را جدا کنید.

 

 

پس از انجام مانیکور خشک نوبت به خراش دادن سطح ناخن با استفاده از سرسوهان کاغذی نرم می رسد. برای این کار سرسوهان کاغذی نرم را به دسته سوهان برقی وصل کرده و روی سطح ناخن را بدون فشار و به نرمی خراش دهید. دقت کنید که هدف از این کار صرفا ایجاد خراش روی سطح ناخن برای از بین بردن شکل صیقلی آن می باشد که باعث می شود سطح ناخن آمادگی چسبیدن مواد را پیدا کند.

 

 

پس از آنکه سطح ناخن را خراش دادید سطح صدف کل ناخن ها را به ضد قارچ آغشته کنید.

مرحله دوم آموزش کاشت ناخن با قالب : انتخاب سایز مناسب قالب

 

برای انتخاب سایز مناسب قالب، دقت کنید قالبی که از میان سایز های مختلف انتخاب می کنید به هیچ عنوان نباید از صدف ناخن بزرگتر باشد. قالب باید تا جای ممکن هم سایز یا کمی کوچکتر از سایز صدف ناخن باشد. اگر قالبی بزرگتر از صدف ناخن را انتخاب کنید پس از موادگذاری و گذاشتن مواد روی ناخن مواد از کناره های قالب بیرون می زند و روی پوست اطراف ناخن خشک می شود. این اتفاق مرحله دورگیری را برای شما بسیار سخت می کند و ممکن است دور ناخن مشتری را زخم کنید. به همین دلیل انتخاب سایز مناسب برای قالب بسیار حائز اهمیت می باشد.

مرحله سوم آموزش کاشت ناخن با قالب : موادگذاری

مواد گذاری در آموزش کاشت ناخن با قالب شامل ۳ مرحله می باشد:

 1. موادگذاری درون قالب

 

برای این کار بهتر است که از قلم وان بال استفاده کنید. باید دقت داشته باشید که موادگذاری درون قالب سریع انجام شود چرا که اگر مواد درون قالب خشک شود به ناخن نمی چسبد و کاشت شما بسیار بی کیفیت می شود. بنابراین برای اینکه زمان بیشتری داشته باشید دو نکته را باید رعایت کنید. نکته اول اینکه حتما از لیکوئیدهای نیم چرب که دیرتر خشک می شوند استفاده کنید و نکته دوم اینکه سعی کنید با برداشتن لیکوئید بیشتر، موادتان را شل تر یا اصطلاحا خیس تر بردارید. پس از قرار دادن مواد درون قالب با استفاده از قلم، ضربه های آرامی را روی مواد بزنید تا هم مواد درون قالب پخش شود و هم حباب هوایی زیر مواد و یا درون مواد باقی نماند.

 

 

پس از موادگذاری درون قالب باید روی ناخن پرایمر زده شود. از آنجایی که پرایمر فقط حدود بیست ثانیه خاصیت چسبندگی را حفظ می کند سعی کنید زمانی ناخن را به آن آغشته کنید که موادگذاری درون قالب تکمیل شده باشد.

 1. قرار دادن قالب روی ناخن

 

در این مرحله قالب را به صورت عمود به ریشه ناخن قرار داده و آن را روی ناخن بخوابانید. با کمی فشار دادن قالب روی ناخن و استفاده همزمان از قلم برای برداشتن بیرون زدگی های مواد از دور قالب، مواد را به ناخن بچسبانید. پس از آنکه قالب را یک تا دو دقیقه روی ناخن نگه داشتید، مواد به اندازه ای که شما دستتان از روی قالب بردارید سفت شده است.

 1. برداشتن قالب

 

در این مرحله صبر کنید تا مواد کاملا خشک شود و حدودا پس از سه تا چهار دقیقه که از برداشتن دست از روی قالب گذشت، قالب به راحتی از روی مواد جدا می شود. برای این کار لبه های قالب را با دو انگشت گرفته و با تکان های کوچک قالب به راحتی از روی ناخن جدا می شود و شما می توانید سطح صیقلی ناخن کاشته شده را مشاهده کنید.

مرحله چهارم آموزش کاشت ناخن با قالب : سوهان کشی

از آنجایی که در کاشت ناخن قالبی سطح رویی ناخن، خود به خود بسیار صاف و صیقلی می باشد، مرحله سوهان کشی با سایر کاشت ها کاملا متفاوت است. مراحل سوهان کشی در آموزش کاشت ناخن با قالب شامل ۳ مرحله می باشد:

 1. سوهان کشی دورگیری

 

این مرحله صرفا برای از بین بردن ناهمواری های احتمالی در اثر بیرون زدن مواد از دور قالب انجام می شود و برای این کار از سرسوهان مانیکور استوانه ای دورگیر استفاده کنید.

 1. سوهان کشی زیر ناخن

 

پس از آنکه مواد کاشت روی ناخن قرار گرفت، سطح رویی آن صاف و صیقلی می باشد. اما سطح زیرین مواد این خاصیت را نداشته و دارای ناهمواری های احتمالی زیادی می باشد و ناخن کاشته شده را ضخیم می کند. برای رساندن ضخامت ناخن به ضخامت مورد نظر با استفاده از سرسوهان مخروطی الماسه سطح زیر ناخن را هموار و نازک کنید.

 1. فرم دهی

 

با استفاده از سوهان دستی فرم بغل و بالای ناخن را درست کرده و سپس روی سطح ناخن را کمی با همین سوهان خراش دهید تا آماده برای زدن تاپ شاین شود.

مرحله پنجم آموزش کاشت ناخن با قالب : تاپ شاین

 

این مرحله ، مرحله آخر از آموزش کاشت ناخن با قالب می باشد. در این مرحله یک لایه نازک تاپ شاین روی سطح ناخن زده و ناخن را به مدت ۶۰ ثانیه درون دستگاه UV قرار می دهید تا خشک شود.

 

 

پس از خشک شدن تاپ شاین روی سطح ناخن، دور و روی ناخن را به روغن کوتیکول آغشته کرده و با انگشت آن را روی ناخن مالش می دهید تا روغن به تمامی خلل و فرج اطراف ناخن هم نفوذ کند.

کاشت ناخن با قالب فلزی

قالب های فلزی کاشت ناخن، به فرمر های چند بار مصرف که معمولا ترکیبی از فلز و تلق می باشند گفته می شود.کارایی این قالب ها کاملا متفاوت از کاشت ناخن قالبی که در این مبحث ارائه شده می باشد و قالبی که در کاشت ناخن قالبی استفاده می شود قالب کریستالی یا شیشه ای می باشد. قالب های فلزی کاشت ناخن برای کاشت ناخن با فرمر کارایی دارد و در مبحث کاشت ناخن با فرمر توضیحات کامل در این مورد ارائه می شود.

کاشت ناخن با قالب و تیپ

 

کاشت ناخن قالبی با تیپ | نیل آکادمی

 

استفاده از تیپ در کاشت ناخن با قالب ضروری نیست؛ اما اگر مشتری تمایل به داشتن ناخن بلند دارد می توانید از تیپ در کاشت ناخن با قالب استفاده نمایید. تیپ گذاری در کاشت ناخن قالبی به شما کمک می کند که کاشت مقاوم تری داشته باشید و در عین حال مرحله سوهان کشی زیر ناخن را حذف کنید. دقت داشته باشید که در حالت کلی ناخن هایی که بدون استفاده از تیپ کاشته می شوند معمولا ظرافت بیشتری نسبت به ناخن های تیپ گذاری شده دارند.

هزینه کاشت ناخن قالبی

این کاشت در صورتی که همانند همین مطلب آموزشی با استفاده از پودر انجام شود هزینه ای برابر با همان کاشت ناخن با پودر (بدون قالب) خواهد داشت که بسته به منطقه و مکان سالن و تجربه ناخن کار مبلغی بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای هر دو دست می باشد.

مزایا و معایب آموزش کاشت ناخن با قالب

مزایا و معایب آموزش کاشت ناخن با قالب | نیل آکادمی

مزایای کاشت ناخن قالبی

می توان گفت که استفاده از قالب در این کاشت هم برای ناخن کار و هم مشتری مزایای قابل توجهی دارد. ناخن کار مرحله موادگذاری کوتاه تری داشته و در عین حال نیاز به سوهان کشی و فرم دهی طولانی ندارد و در نتیجه کاشت پر سرعتی خواهد داشت. مشتری هم صاحب ناخن هایی یکدست و هم شکل می شود و بسیار راضی و خوشحال خواهد بود.

معایب کاشت ناخن قالبی

در عین حال که این کاشت دارای مزیت های مهمی می باشد ولی در مهمترین مرحله یعنی موادگذاری نیاز به دقت و تجربه فراوانی دارد. در مرحله موادگذاری و قرار دادن قالب روی ناخن کاملا باید دقت کنید تا زیر مواد هوا محبوس نشود و ناخن دچار هواگرفتگی نگردد. توجه کنید که در صورتی که مواد کاشت در این مرحله هوا بگیرد امکان جدا شدن کامل آن از صدف بسیار بالا می رود.

ترمیم کاشت ناخن قالبی

برای ترمیم ناخن نیز می توانید از قالب کاشت ناخن استفاده کنید. برای ترمیم ناخن با قالب باید دقت داشته باشید که مواد روی ناخن را تا جایی که می توانید نازک کنید در غیر اینصورت بعد از برداشتن قالب از روی ناخن ظاهر کاشت شما اصلا دارای ظرافت و زیبایی نیست.

 

سخن پایانی

در این مطلب آموزش مرحله به مرحله کاشت ناخن با قالب را برای شما بیان کردیم. لازم به ذکر است که مراحل کاشت ناخن قالبی با پلی ژل هم تقریبا مانند مراحل کاشت قالبی با پودر می باشد. تمامی نکات لازم که شما در کاشت ناخن قالبی نیاز دارید بیان شد و حالا شما آماده اید تا با تجربه این مهارت نیز درآمد خود را افزایش دهید.