حتما یکی از دغدغه های ذهنی شما، آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی است.

حتما فکر می کنید که چه خوب می شود در آموزش کاشت ناخن مدرک بین المللی داشته باشم و از این طریق راحت تر در هر کجا بخواهم استخدام شده و شروع به کار کنم. در این مقاله قصد داریم تا نقاط مبهمی که در آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی ممکن است وجود داشته باشد را برای شما روشن و شفاف سازیم.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

مدرک بین المللی چیست؟

هنرجویان می‌توانند جهت قوی کردن رزومه کاری خود، برای مهاجرت یا استخدام در زمینه تخصص کاری خود از کشورهای مختلف مانند روسیه، انگلستان، کانادا، استرالیا، آلمان، ایتالیا، اتحادیه اروپا و … گواهینامه و مدرک بین المللی معتبر با قابلیت استعلام دریافت نمایند.

 

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی

 

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی | نیل آکادمی

 

در حال حاضر در ایران کسانی که در دوره های آموزشی کاشت ناخن در مراکز معتبر شرکت می کنند در انتهای دوره، مدرک و گواهینامه یا همان certificate برای آموزش کاشت ناخن دریافت می نمایند. این مدارک دو دسته هستند. مدرک بین المللی و مدرک فنی حرفه ای. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع این مدارک و کاربرد و اعتبار آنها آشنا کنیم.

مدارک بین المللی که به عنوان گواهینامه پایان دوره یک دوره آموزشی است خود به ۲ دسته تقسیم می شوند:

  1. آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی مدارس و موسسات 
  2. آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی برندهای لوازم کاشت ناخن

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی مدارس و موسسات 

شما برای دریافت مدرک بین المللی کاشت ناخن هم می توانید در دوره های خارج از کشور و هم در دوره های داخل کشور ثبت نام کنید.

مدرک بین المللی کاشت ناخن در خارج از کشور

در صورتی که امکان سفر به کشوری دیگر برای دریافت مدرک بین المللی آموزش کاشت ناخن را دارید بایستی در دوره ها و یا ورکشاپ هایی که مدارس و یا اشخاص مطرح در این زمینه برگزار می کنند ثبت نام کنید. البته باید در نظر داشت که این دوره ها هزینه هایی گزاف دارند و اگر قصد دارید برای این امر به کشورهای نزدیک مراجعه کنید می توانید ترکیه و یا امارات را انتخاب نمایید و اگر قصد شرکت در حرفه ای ترین دوره ها را داشته باشید باید کشور روسیه را انتخاب کنید.

بنابراین صرفا در صورتی حضور در این دوره ها را به شما توصیه می کنیم که ناخن کار حرفه ای باشید و قصد به روز رسانی دانش خود و یا گذراندن دوره های مربی گری را داشته باشید و در صورتی که هنوز مبتدی هستید به شما توصیه می کنیم که در ایران دوره کامل آموزشی خود را گذرانده و پس از تمرین و کسب کامل این مهارت به کشورهای دیگر برای دریافت مدرک مراجعه کنید.

مدرک بین المللی کاشت ناخن در ایران

در بعضی از موسسات آموزشی معتبر در تهران و شهرهای دیگر ایران، دوره هایی ارائه می شود که پس از تکمیل دوره به شما مدرک بین المللی پایان دوره ارائه می شود. در حقیقت در این موسسات مربی ای حضور دارد که دوره مربی گری خود را در یک مدرسه یا موسسه ای خارج از ایران گذرانده و به عنوان نماینده تایید شده آن موسسه، این امکان را دارد که هنرجویانی را که آموزش داده است برای دریافت گواهی پایان دوره به موسسه معرفی کرده و برای آنها درخواست مدرک بین المللی کند. دریافت مدرک بین المللی پایان دوره از این طریق نسبت به دریافت آن از طریق مراجعه به خارج از کشور دارای مزایای فراوانی می باشد.

به عنوان مثال می توان گفت که شما با هزینه ای بسیار کمتر صاحب یک مدرک بین المللی می شوید که به راحتی می توان کد رجیستری آن را از طریق وب سایت موسسه ارائه دهنده بررسی نمود و برای این کار نیازی به سفرهای پر هزینه نمی باشد.

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی برندهای لوازم کاشت ناخن

برندهای مختلف در زمینه کاشت ناخن اخیرا اقدام به ارائه مدارک بین المللی می نمایند.

البته برای دریافت این مدرک یک شرط وجود دارد!

آن هم خرید مقدار معینی از لوازم آن برند می باشد.

در حقیقت این برندها با همکاری با بعضی از مربی های کاشت ناخن در تهران و بعضی از شهرهای دیگر، به هنرجویان مورد تایید آن مربیان در ازای خرید محصولاتشان، مدرک بین المللی همان برند را ارائه می نمایند. میزان خرید مورد نظر هر کدام از برندها، متفاوت بوده و از ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان متغیر است. از میان این برندها می توان به برندهای معروفی نظیر لوپ نیل، آی بی آی و ان بی آی اشاره کرد.

 

آموزش کاشت ناخن با مدرک فنی حرفه ای

 

آموزش کاشت ناخن با مدرک فنی حرفه ای | نیل آکادمی

 

سازمان فنی و حرفه ای کشور تنها مرجعی است که در ایران گواهینامه رسمی در خصوص ناخن ارائه می دهد.

اما اولین نکته قابل توجه در خصوص این مدرک این است که مدرک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای صرفا مدرک آرایشگر ناخن است. مباحثی که در این مدرک گواهی می شود مربوط به مانیکور و پدیکور ناخن بوده و این سازمان در خصوص کاشت ناخن مدرکی ارائه نمی کند.

برای دریافت این مدرک، آموزشگاه های طرف قرارداد با این سازمان، شما را برای آزمون تئوری معرفی کرده و پس از قبولی در این آزمون، در آزمون عملی شرکت خواهید کرد. مرجع این آزمون کتاب آرایشگر ناخن (مولف: خانم فاطمه باستانی) می باشد که در آن، اصول اولیه ضدعفونی مواد و محیط کار، استانداردهای محیط کار و در نهایت اصول مانیکور و پدیکور و لاک زدن ناخن را به شما آموزش می دهد و دقت کنید که مدرک فنی و حرفه ای کاشت ناخن گواهی می کند که شما کار مانیکور و پدیکور ناخن را به صورت اصولی آموزش دیده اید و در خصوص مهارت کاشت ناخن، شما را گواهی نمی کند.

 

مدرک بین المللی اعتبار بیشتری دارد یا مدرک فنی حرفه ای؟

برای پاسخ به این سوال باید اول بدانید که مدرک کاشت ناخن قرار است برای شما چه کاری انجام دهد؟

همانند تمامی کارهای دیگر قبل از مدرک اولین واقعیتی که با آن روبرو هستیم مهارت شما می باشد.

همانند تمامی کارهای دیگر قبل از اینکه از شما بپرسند که مدرک خود را از کجا گرفته اید باید ثابت کنید که برای کار در آن سالن مهارت لازم را دارا هستید. البته این امر صرفا در ایران رایج نیست و در تمامی کشورهای دیگر نیز صدق می کند. به همین دلیل است که شما اگر مدرک فنی حرفه ای خود را چه در ایران و چه ترجمه آن را پس از مهاجرت در خارج از ایران نیز ارائه دهید، آن آرایشگاه شما را یک مانیکوریست می شناسد و مدرک شما، شما را در خصوص کاشت ناخن گواهی نمی کند. البته با ارائه مدرک بین المللی نیز نهایتا، این مهارت شما در کاشت ناخن است که آنها را متقاعد به استخدامتان خواهد کرد.

حال هرچه این مهارت را درست و اصولی کسب کرده باشید و با تمرین کافی خود را یه یک متخصص کاشت ناخن تبدیل کرده باشید می توانید سریع تر جایگاه واقعی خود را به دست آورید و به درآمدهای بسیار بالای کاشت ناخن دست پیدا کنید. پس به یاد داشته باشید که دریافت مدرک و یا مدارک متعدد در کاشت ناخن هیچ تضمینی برای یادگیری اصولی و صحیح حرفه کاشت ناخن نبوده و آنچه باید دغدغه اول شما در انتخاب آموزشگاه مد نظرتان باشد آموزش و تمرین حرفه ای و کافی در زمینه کاشت ناخن است چرا که آرایشگاه هایی که شما آنها را هدف قرار داده اید شما را بر اساس مدرکتان استخدام نمی کنند و از شما ابتدا تست مهارتی می گیرند.

 

 آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی در غرب تهران

برای عزیزانی که ساکن کرج، شهریار و سایر مناطق نزدیک به غرب تهران هستند بسیار مهم است که مکان آموزش نزدیک به محدوده غرب تهران باشد تا برای تردد به مشکل بر نخورند. از دلایل این تمایل می توان به هزینه رفت و آمد، سنگین بودن وسایل کاشت ناخن در حین آموزش و ساعت تردد و ترافیک شهر تهران اشاره کرد. اما باید در نظر داشت که مهمترین مسئله در آموزش کاشت ناخن، کیفیت آموزش است. پس شما می توانید با انتخاب آموزشگاه مناسب که خصوصیات زیر را دارد مقدار زیادی از نگرانی خود را کاهش دهید:

  • کیفیت بالای آموزش (حتی اگر امکان دارد قبل از ثبت نام از محل بازدید کنید.)
  • نزدیک بودن به ایستگاه های حمل و نقل عمومی مانند مترو و BRT(کاهش هزینه های رفت و آمد)
  • مواد و تجهیزات رایگان (جابجایی تجهیزات خود و احتمال آسیب به آنها را کمتر کنید.)

 

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی درشرق تهران

برای عزیزانی که ساکن مناطق شرق تهران و یا شهرهای پردیس و ورامین و دیگر شهرهای شرقی تهران هستند بسیار مهم است که مکان آموزش نزدیک به محدوده شرق تهران باشد تا برای تردد به مشکل بر نخورند. اما نکته مهم کیفیت آموزش می باشد.

پس شما می توانید با انتخاب آموزشگاه مناسب که خصوصیات زیر را دارد مقدار زیادی از نگرانی خود بکاهید :

  • کیفیت بالای آموزش (حتی اگر امکان دارد قبل از ثبت نام از محل بازدید کنید.)
  • نزدیک بودن به ایستگاه های حمل و نقل عمومی مانند مترو و BRT(کاهش هزینه های رفت و آمد)
  • مواد و تجهیزات رایگان (جابجایی تجهیزات خود و احتمال آسیب به آنها را کمتر کنید.)

 

سخن پایانی

گول اسم و مدرک را نخورید.

تمامی نکاتی که لازم است تا شما درباره آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی و مدرک فنی حرفه ای بدانید در این مطلب گفته شده و بسیاری از سوالات شما پاسخ داده شده است.

حالا نوبت شماست که تصمیم بگیرید در کجا دوره کاشت ناخن خود را بگذرانید.