بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن روی بالا رفتن درآمد تاثیر زیادی دارد. با داشتن سرعت بیشتر در انجام کارها می توانید مشتری های بیشتری داشته باشید و این امر باعث بالا رفتن درآمد شما خواهد شد. در این مطلب نکاتی بیان می شود که به شما کمک می کند سرعت انجام خدمات ناخن را بالا ببرید.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

ترفندهای بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن

 

ترفندهای بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

مطمئن شوید مشتری می داند چه خدماتی نیاز دارد.

با مشتری در ارتباط باشید و در زمان نوبت دهی مشاوره لازم را به مشتری بدهید. از مشتری بپرسید دقیقا چه خدماتی را نیاز دارد. برای مثال اگر مشتری شما برای انجام کاشت ناخن از شما وقت می گیرد از او بپرسید دقیقا چه کاشتی مد نظر دارد، مواد کاشت (ژل یا پودر)، قد ناخن، فرم ناخن، طراحی و هزینه مورد نظر مشتری نکات مهمی برای نوبت دهی می باشد. می توانید از مشتری درخواست کنید که اگر عکسی نزدیک به ناخنی که می خواهد در دست دارد برای شما ارسال کند تا شما مشاوره بهتری به او بدهید. با دانستن نکات بالا می توانید روی زمان انجام کار و بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن مدیریت داشته باشید.

در نوبت دهی دقت کنید و بگذارید مشتری بداند که به باید به زمان بندی شما احترام بگذارد.

با انجام مشاوره بالا در زمان نوبت دهی می توانید زمان مورد نیاز برای هر مشتری را با دقت بدانید. این امر باعث می شود شما روی زمان بندی مدیریت داشته باشید و مشتری های بیشتری را در روز ببینید. عدم داشتن برنامه زمان بندی درست، می تواند باعث شود شما ساعاتی را در زمان کاری بدون مشتری سپری کنید و این باعث خستگی و کمتر شدن درآمد شما می شود. باید این نکته را در نظر بگیرید که امکان تغییر در نظر مشتری وجود دارد، بگذارید این مسئله را با یک مثال توضیح دهیم.

شخصی برای کاشت ناخن از شما وقت می گیرد و در زمان نوبت دهی و مشاوره کاشت بلند با فرم نوک تیز و دیزاین می خواهد. بنابراین شما تایمی ۳ ساعته برای او در نظر می گیرید. زمانی که به سالن مراجعه می کند اعلام می کند که تغییر نظر داده و کاشتی کوتاه و ساده می خواهد و شما برای انجام اینکار به نصف زمان بالا نیاز دارید. این تغییر نظر مشتری باعث می شود شما این زمان را بدون مشتری و بی هدف در سالن سپری کنید.

برای حل این مشکل در زمان نوبت دهی به مشتری بگویید که امکان تغییر نظر و کنسل کردن وقت برایشان وجود دارد اما اینکار را تا ۲۴ ساعت قبل از زمان نوبت دهی می توانند انجام دهند تا شما بتوانید زمان بندی نوبت دهی را تغییر داده و مشتری دیگری را جایگزین کنید. در غیر اینصورت باید هزینه ای که در مشاوره اولیه بیان شده را پرداخت کنند.

آماده سازی ابزار و مواد

یکی از ترفندهای بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن این است که در زمان های خالی که در سالن دارید بیکار ننشینید و ابزار و مواد مورد نیاز را آماده کنید. برای مثال اگر سوهان دستی جدید تهیه کردید مانند ویدیوی زیر تیزی لبه های آن ها را بگیرید. با انجام اینکار از زخم شدن اطراف ناخن با سوهان جلوگیری می کنید که این نیز صرفه جویی در زمان انجام کار و بالا رفتن سرعت کار است.

 

 

یکی دیگر از ابزاری که با آماده سازی آن می توانید وقت زیادی را در حین انجام کار صرفه جویی کنید فرمر است. فرمر ها به دلیل فرم گردی که دارند برای ناخن های گرد به راحتی قابل استفاده اند، اما زمانی که به ناخن هایی با سر تخت می رسیم کار سخت تر می شود. زمان زیادی را باید صرف نصب فرمر کرد. بنابراین با آماده سازی تعدادی فرمر به روشی که در ویدیوی زیر نشان داده می شود می توانید در وقت صرفه جویی کنید و سرعت کار را بالا ببرید.

 

 

در زمان خالی می توانید به شستن و ضدعفونی کردن ابزار و مرتب کردن مواد در جای خود بپردازید. با داشتن نظم در کمدها و کشوها ابزار و موادی را که نیاز دارید به راحتی و سرعت می توانید پیدا کنید و این خود باعت بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن می شود.

 

میز مرتبی داشته باشید.

در حین انجام کار میز خود را مرتب نگه دارید. داشتن میز مرتب باعث می شود که شما ذهن آرام تری داشته باشید و با سرعت بالاتری کارها را انجام دهید، مشتری ها نیز از این امر لذت می برند. برای اینکه همیشه میزتان مرتب باشد در زمان انجام کار وقتی کارتان با یک وسیله تمام شد آن را در جای خود قرار دهید. با برداشتن وسایل اضافه از روی میز ادامه کار برای شما راحت تر خواهد بود.

یک کار را دو بار انجام ندهید.

سعی کنید تمام مراحل کار را به ترتیب انجام دهید و یک مرحله را دو بار انجام ندهید. این کار نیز موجب بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن می شود. با رعایت نکته قبل و جمع کردن وسایل پس از اتمام هر مرحله می توانید از تکرار آن مرحله جلوگیری کنید. تکرار مراحل باعث طولانی تر شدن زمان کار و پایین آمدن سرعت شما می شود. برای مثال با انجام صحیح سوهان کشی دیگر نیازی به انجام مجدد آن نمی باشد و ممکن است با انجام مجدد این مرحله باعث به هم ریختن فرم ناخن و تکرار مرحله موادگذاری شوید و کار در زمانی که در نظر گرفته اید تمام نشود، این امر باعث ایجاد استرس در شما می شود و ممکن است اشتباهات بیشتری را انجام دهید. بنابراین هر مرحله را یکبار و به درستی انجام دهید.

به مراحل خیلی فکر نکنید.

برای انجام هر مرحله نیازی به فکر کردن زیاد نیست کافی طبق آموزش و تجربه خود، کار را انجام دهید. با وقت گذاشتن زیاد و فک کردن به کار، سرعت انجام کار پایین می آید.

وسواس به خرج ندهید.

وسواس زیاد در انجام کار باعث می شود سرعت کار پایین بیاید و یکی از عوامل تاثیر گذار در عدم بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن می شود. بگذارید مراحل پیش برود. اگر کلیه نکات را رعایت کرده باشید کار را به درستی انجام داده اید و نیازی به وسواس بیش از حد نیست. داشتن وسواس باعث می شود مراحل را تکرار کنید و همانطور که پیش تر گفته شد تکرار مراحل سرعت انجام کار را پایین می آورد.

 

بنر آموزش کاشت ماربل | نیل آکادمی

 

مراحل کار را به دستی انجام دهید.

در نکات قبلی نیز به انجام درست مراحل کار تاکید کرده ایم، برای مثال در مرحله موادگذاری با رعایت نکردن نکات و موادگذاری غلط علاوه بر اینکه مجبور به تکرار موادگذاری می شود مرحله ی بعدی را نیز طولانی تر خواهد کرد. رعایت نکات و انجام صحیح مراحل از اهمیت بالایی برخوردار است.

ابزار با کیفیت تهیه کنید.

در هنگام خرید ابزار، کیفیت را در درجه اول اهمیت قرار دهید. داشتن سوهان برقی و دستگاه UV با کیفیت باعث بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن شما می شود. ممکن است شما هزینه بیشتری برای این ابزار پرداخت کنید اما مطمین باشید که با داشتن ابزار با کیفیت سرعت بیشتر، مشتری های بیشتر و درآمد بیشتری خواهید داشت. خرید ابزار با کیفیت سرمایه گذاری بسیار سودمندی است.

از ابزار قدیمی استفاده نکنید.

سعی کنید ابزار خود را به موقع تعویض کنید. استفاده از ابزار قدیمی سرعت انجام کار ها را پایین می آورد. برای مثال یک سر سوهان قدیمی علاوه بر پایین آوردن سرعت کار باعث ایجاد احساس داغی و سوزش در ناخن می شود و حس ناخوشایندی در مشتری ایجاد می کند. با تعویض به موقع ابزار علاوه بر بالا بردن سرعت کار مشتری های راضی تری خواهید داشت.

 

بنر آموزش کاشت ژورنالی | نیل آکادمی

 

روشی را در پیش بگیرید که برای شما سریعتر است.

هر ناخنکار روش کار خود را دارد. برای مثال برخی سوهان کشی را با سوهان دستی سریعتر انجام می دهند و برخی دیگر در استفاده از سوهان برقی راحت ترند. سعی کنید روشی را پیدا کنید که برای شما سریعتر است. با کسب تجربه و استفاده از روش های مختلف روش کار مناسب خود را پیدا خواهید کرد و در بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن پویا عمل کنید.

تمرین تمرین تمرین.

مهمترین عامل در بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن، تمرین مداوم است. هیچ ناخنکاری در زمان شروع کار سرعت بالایی نداشته و با تمرین و استفاده از تکنیک های گفته شده سرعت خود را بالا برده است. برای بهتر شدن روند کار هنگام تمرین زمان بگیرید و ببینید که بعد از هر بار تمرین و با رعایت هر تکنیک چقدر سرعت شما افزایش می یابد.

 

سخن پایانی

هرکس دوشت دارد بتواند کارها را سریعتر انجام داده و در نتیجه کار بیشتر، درآمد بیشتری نیز کسب کند. به کمک ترفندهایی که در این مطلب بیان شد به راحتی می توانید در بالا رفتن سرعت در کاشت ناخن اقدام کنید و در آمد بیشتری بدست آورید.