پودر در کاشت ناخن ترکیبی است که به صورت پودری در بسته بندی های مختلف در بازار عرضه می شود. این پودر در ترکیب با مونومر مخصوص خود که لیکویید نامیده می شود خمیری را تشکیل می دهد که در مواد گذاری کاشت ناخن به کار برده می شود. این خمیر با قرارگیری در معرض هوا خشک شده و آماده سوهان کشی می شود. پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله که انواع پودر در کاشت ناخن را معرفی می کند را از دست ندهید.

 

آنچه در این مقاله می آموزید:

 

انواع پودر در کاشت ناخن

پودر های کاشت ناخن را به طور کلی می توان به دو دسته تقسیم کرد:

  1. پودرهای غیر پوشاننده
  2. پودرهای پوشاننده

در این مطلب به معرفی انواع پودر ها در کاشت ناخن و کاربرد آنها در انواع کاشت ناخن می پردازیم.

 

پودرهای غیر پوشاننده

این دسته از پودرها در کاشت ناخن پس از ترکیب با لیکویید، خشک شدن وسوهان کشی حالتی شفاف داشته و تمامی جزییات زیر آنها به خوبی پیداست. پودرهای شفاف در زیر معرفی می شوند و کاربرد آنها به شما توضیح داده می شود:

  • پودر کلییر

این پودر در حالت خشک و قبل از ترکیب با لیکویید سفید رنگ می باشد اما پس از موادگذاری و سوهان کشی کاملا شیشه ای شده و تمامی جزییات زیر مواد به راحتی قابل رویت می باشد. پودر کلییر یکی از پرکاربرد ترین پودرهای کاشت ناخن می باشد. موارد استفاده از پودر کلییر به شرح زیر است:

 

پودر کلییر - انواع پودر در کاشت ناخن| نیل آمادمی

 

کاربردهای پودر کلییر

کاشت ناخن و کاور ناخن طبیعی

در کاشت هایی که مشتری تمایل دارد ناخن ها طبیعی به نظر برسد و مواد کاشت ناخن در نگاه اول قابل تشخیص نباشد از پودر کلییر استفاده می کنیم. استفاده از پودر کلییر باعث می شود جزییات ناخن طبیعی مشتری کاملا مشهود باشد و تشخیص مواد کاشت ناخن را در نگاه اول برای دیگران غیرممکن می کند.

 

بنر آموزش کاور ناخن | نیل آکادمی

 

کاشت زیر موادی

در کاشت ناخن زیر موادی از دیزاین های مختلف در زیر مواد کاشت ناخن استفاده می شود. از این رو لایه رویی و نهایی موادگذاری باید با پودر کلییر انجام شود. استفاده از پودر کلییر باعث می شود جزییات دیزاین به خوبی قابل تشخیص باشد و درخشندگی کاشت ناخن را بالا می برد.

کاشت ناخن استند گلس و فول گلس

همانطور که از اسم این دو مدل از کاشت ناخن پیداست ما نیاز به ظاهری شیشه ای پس از اتمام کاشت ناخن داریم که این ظاهر با استفاده از پودر کلییر به دست می آید.

کاشت بیبی بومر و آمبره

در مواد گذاری و سوهان کشی کاشت های بیبی بومر و آمبره حفظ شدن حالت فید مواد از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو پس از مواد گذاری و پیش از سوهان کشی دیزاین فید را با استفاده از یک لایه مواد کلییر پوشش می دهیم و سپس سوهان کشی را آغاز می کنیم. حالت شیشه ای مواد کلییر کاشت بیبی بومر و یا آمبره را به خوبی نشان میدهد و در عین حال از به هم ریختن دیزاین آمبره در مرحله سوهان کشی مراقبت می کند.

کاشت های گریم

در تمامی کاشت های گریم ناخن می توان با استفاده از پودرکلییر یک لایه مواد برای پوشش و محافظت از دیزاین در مرحله سوهان کشی ایجاد کرد.

 

بنر آموزش کاشت گریم سه بعدی | نیل آکادمی

 

  • پودر صورتی طبیعی (فرنچ پینک)

این پودر در حالت خشک رنگ صورتی ملایم دارد و پس از ترکیب با لیکویید، مواد گذاری و سوهان کشی حالت شیشه ای و شفاف با رنگ صورتی به خود بگیرد. جزییات ناخن پس از کاشت از زیر این مواد قابل رویت است. موارد استفاده از پودر صورتی طبیعی به شرح زیر می باشد:

 

پودر صورتی طبیعی | نیل آکادمی

 

کاربردهای پودر صورتی طبیعی

کاشت ناخن و کاور ناخن طبیعی

پودر صورتی طبیعی پس از کاشت سوهان کشی رنگی نزدیک به ناخن دارد و بسیار طبیعی و زیبا دیده می شود از این رو در کاشت ها و کاورهای طبیعی ناخن بسیار طرفدار دارد.

کاشت فرنچ ثابت

برای افرادی که به بیس شفاف برای فرنچ ناخن علاقه دارند، پودر صورتی طبیعی جایگزین پودر هلویی در کاشت فرنچ ثابت می باشد.

 

بنر کاشت فرنچ ثابت با قالب | نیل آکادمی

 

پودرهای پوشاننده

این دسته از پودر های کاشت ناخن پس از خشک شدن و سوهان کشی غیرشفاف بوده و ناخن را به صورت کامل کاور می کنند. از این پودر ها برای کاور کردن ناخن و در کاشت های گریم استفاده می شود. در این بخش از مطلب به معرفی این پودرها و کاربرد آنها در کاشت ناخن می پردازیم.

  • پودر هلویی

پودر هلویی کاشت ناخن در طیف رنگی مختلف از تیره به روشن در بازار موجود می باشد که پودر هلویی شاین دار نیز در این طیف دیده می شود. این پودر ها پس از موادگذاری و سوهان کشی به صورت کامل ناخن را کاور می کنند و جزییات زیر آنها قابل رویت نیست. موارد استفاده از پودر هلویی به شرح زیر است:

 

پودر هلویی - انواع پودر در کاشت ناخن | نیل آکادمی

کاربردهای پودر هلویی

کاشت ناخن و کاور ناخن هلویی

زمانی که مشتری تمایلی به دیده شدن صدف ناخن پس از کاشت و یا کاور ناخن نداشته باشد می توان از پودر هلویی استفاده کرد. رنگ هلویی زیبا و طبیعی این پودر باعث می شود که در اکثر مواقع نیازی به لاک بر روی ناخن نباشد و با استفاده از یک لایه تاپ شاین ناخن ها ظاهری شیک و زیبا پیدا می کنند.

کاشت فرنچ ثابت

استفاده از پودر هلویی در کاشت فرنچ ثابت بسیار مرسوم می باشد. این رنگ در کنار سایر رنگ بسیار زیبا دیده می شود. در مواردی که نیاز به کاور کردن ناخن مشتری بوده و با اینکه مشتری رنگ های با پیگمنت بالاتر را برای زمینه فرنچ بپسندد از پودر هلویی استفاده می کنیم.

 

بنر جدیدترین مدل های ناخن ۲۰۲۰ | نیل آکادمی

 

کاشت بیبی بومر

در کاشت بیبی بومر نیاز به پودر پوشاننده برای ایجاد حالت فید داریم. پودر هلویی پرطرفدار ترین پودر در کاشت بیبی بومر می باشد.

انواع کاشت گریم

می توان گفت در اکثر کاشت های گریم پودر هلویی یکی از پودر های ثابت قابل استفاده می باشد. از این کاشت ها می توان به کاشت استند گلس و میندال اشاره کرد.

 

  • پودر صورتی

پودر کاشت ناخن صورتی در طیف رنگی مختلف در بازار موجود می باشد و تفاوت آن با پودر صورتی طبیعی در پوشانندگی آن می باشد. این پودرها در حالت شاین دار نیز مورد استفاده قرار میگیرند. پودر صورتی در تمامی موارد گفته شده در بالا می تواند جایگزین پودر هلویی باشد.

 

پودر صورتی - پودرهای پوشاننده در کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

  • پودر کرم (نود)

پودر کرم یا نود یکی دیگر از پودرهای پر طرفدار کاشت ناخن می باشد. این پودر در طیف ها مختلف از تیره به روشن در بازار موجود می باشد و می تواند بنا به سلیقه ی مشتری جایگزین پودر هلویی در کاشت های نامبرده شود. از این پودر معمولا برای افرادی با پوست تیره می توان استفاده کرد.

 

پودرهای نود - انواه پودر در کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

  • پودر سفید

پودر کاشت ناخن سفید یکی دیگر از پودر های پر کاربرد در کاشت ناخن می باشد. این پودر دارای خاصیت پوشش دهی بالا می باشد. موارد استفاده از پودر سفید در کاشت ناخن به شرح زیر است:

 

پودر سفید | نیل آکادمی

 

کاربردهای پودر سفید

کاشت فرنچ ثابت

پودر سفید در کاشت فرنچ ثابت کاربرد دارد. پرطرفدارترین حالت کاشت فرنچ ثابت ترکیب رنگ هلویی و سفید می باشد.

کاشت بیبی بومر

ترکیب پودر سفید و هلویی در کاشت بیبی بومر بسیار زیبا و شیک می باشد و از پرطرفدارترین کاشت های ناخن می باشد.

 

بنر آموزش ویدیویی از مراحل کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

گل برجسته

برای ایجاد گل برجسته بر روی ناخن پودر سفید پرکاربردترین پودر کاشت ناخن می باشد.

کاشت گریم

پودر سفید مانند سایر پودرهای پوشاننده در کاشت گریم کاربرد دارد. برای مثال در کاشت سه بعدی با پودر سفید و پودر کلییر می توان دیزاین ها زیبا و خیره کننده ای را ایجاد کرد.

  • پودرهای رنگی

پودر های کاشت ناخن در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند. از این پودرها در کاشت گریم، کاشت آمبره و… می توان استفاده کرد. قیمت این دسته از پودر های کاشت ناخن بیشتر از سایر پودرها می باشد. ترکیب این پودر ها در کاشت ناخن باعث می شود که نتیجه ی نهایی کار بسیار زیبا شده و نیاز به لاک و دیزاین ناخن پس از کاشت از بین برود.

 

پودرهای رنگی در کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

  • پودرهای اکلیلی

این پودرها ترکیبی از سایر پودر های کاشت ناخن و اکلیل در رنگ های مختلف می باشد. ظاهر زیبا و درخشان کاشت ناخن پس از استفاده از این دسته از پودر های کاشت ناخن طرفداران زیادی دارد. برای ساخت این پودرها می توانید از ترکیب شیمر و پودرهای کاشت ناخن استفاده کنید.

 

پودرهای اکلیلی - انواع پودر در کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

سخن پایانی

شناخت انواع پودر در کاشت ناخن و نحوه استفاده و زمان استفاده از آن ها بسیار مهم است. در این مقاله به معرفی تمامی پودرها و کاربردهای آن ها پرداخته شده است. حتما با دقت تمام این مطلب را مطالعه فرمایید.