کاشت ناخن یکی از لاین های پرطرفدار زیبایی است و برای فعالیت در این لاین باید این مهارت را به صورت حرفه ای آموزش ببینید. با توجه به تولید محصولات جدید و به وجود آمدن متدهای جدید در زمینه کاشت ناخن، آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه ای حائز اهمیت می باشد. در این مطلب در مورد سطوح مختلف آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا پیشرفته توضیح داده می شود تا شما عزیزان بتوانید به راحتی دوره مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

 

سطح هنرجو برای آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه ای

پیش از آنکه اقدام به ثبت نام در دوره آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه ای بکنید باید بدانید که در کدام دسته از هنرجوها قرار می گیرید. هنرجوهای کاشت ناخن دو دسته می باشند:

 1. هنرجوهای مبتدی

این دسته از هنرجوها هیچ گونه آموزشی در زمینه کاشت ناخن نداشته اند. با توجه به نیاز یا علاقه به این لاین زیبایی تصمیم به یادگیری کاشت ناخن گرفته اند. نیاز این دسته از هنرجوها به دو شکل می باشد:

 • یادگیری کاشت ناخن برای ورود به بازار کار و کسب درآمد.
 • انجام خدمات ناخن برای خود و عدم مراجعه به سالن های زیبایی.

اگر قصد ورود به بازار کار را دارید توصیه می شود که دوره مقدماتی کاشت ناخن را بگذرانید. برای جذب مشتری بیشتر و درآمد بالاتر آموزش خود را تا سطح حرفه ای ادامه دهید. در صورتی که آموزش کاشت ناخن را برای رفع نیاز شخصی خود و عدم مراجعه به سالن های زیبایی انتخاب کرده اید، نیاز خود را با مربی در میان بگذارید تا دوره آموزشی برای شما طراحی شود و پس از آموزش اصول مقدماتی مبحث مورد نظر را آموزش ببینید.

 1. هنرجوهای حرفه ای

این دسته از هنرجوها دوره های کاشت ناخن را گذرانده اند. از طرفی با توجه به بازار کار، تجربه فردی و درخواست مشتریان نیاز به تکمیل آموزش ها در زمینه کاشت و یا طراحی ناخن را در خود احساس می کنند. دسته دیگر از هنرجو های حرفه ای تنها نیاز به بروزرسانی آموزش های خود دارند.

 

آموزش کاشت ناخن مبتدی

همانطور که پیشتر نیز بیان شد اگر در زمینه کاشت ناخن مبتدی هستید نیاز است که دوره آموزشی خود را از آموزش های مقدماتی کاشت ناخن آغاز کنید. دوره مقدماتی کاشت ناخن شامل مباحث زیر می باشد:

مباحث تئوری

 • شناخت محیط کار و اصول ضد عفونی

برای آغاز به کار در زمینه کاشت ناخن ابتدا باید با محیط کار و اصول بهداشتی کار در این محیط به صورت کامل آشنا شوید.

 • ابزارشناسی و موادشناسی

برای یادگیری مهارت کاشت ناخن ابتدا باید ابزار و مواد کاشت ناخن را به خوبی بشناسید. با داشتن شناخت کامل از ابزار و مواد می توانید به بهترین شکل از آنها استفاده کنید و در زمان خرید بهترین ابزار و مواد را با توجه به بودجه خود خریداری کنید.

 • ساختمان ناخن و اختلالات ناخن

شناخت ساختمان ناخن و اختلالات ناخن به شما کمک می کند که قبل از انجام خدمات ناخن مشکلات ناخن را شناسایی کنید و مشتری را از بیماری های احتمالی آگاه سازید تا در صورت نیاز به پزشک مراجعه کند. برخی از اختلالات ناخن در صورتی که شناسایی نشوند ممکن است پس از انجام کاشت ناخن برای مشتری مشکل ایجاد کرده و این امر به اعتبار شما آسیب وارد می کند.

 • انواع فرم

شناخت انواع فرم ناخن باعث می شود شما بهترین مشاوره را در اختیار مشتری قرار دهید و برای انتخاب فرم صحیح با توجه به ناخن مشتری زیبایی نهایی کار را دو چندان کنید.

مباحث عملی

می توان گفت مباحث عملی که در دوره مقدماتی آموزش داده می شود پایه و مبنای کلیه خدمات ناخن است به همین دلیل گذراندن این دوره برای افراد مبتدی از اهمیت بالایی برخوردار است و با یادگیری مباحث عملی دوره مقدماتی می توانید به عنوان ناخنکار وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید.

 

دوره مقدماتی - آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا پیشرفته | نیل آکادمی

 

آموزش کاشت ناخن حرفه ای

بهتر است پس از گذراندن دوره مقدماتی کاشت ناخن برای تکمیل کردن دوره آموزشی و جذب مشتری بیشتر دوره حرفه ای کاشت ناخن را نیز بگذرانید. در دوره های کاشت ناخن حرفه ای شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از لاین های زیر را انتخاب کنید:

 • لاین پیشرفته کاشت با پودر
 • لاین پیشرفته کاشت با ژل
 • لاین طراحی

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان و انتخاب راحت ترتوضیحاتی در مورد این لاین ها داده می شود.

لاین پیشرفته کاشت با پودر

در این دوره کاشت ناخن حرفه ای انواع کاشت ناخن با مواد اکرلیک آموزش داده می شود. مهمترین موضوع در این دوره آموزشی یادگیری تکنیک های مختلف کاشت ناخن با پودر می باشد. با یادگیری صحیح و اصولی این تکنیک ها به راحتی می توانید کاشت های مختلفی که در ویدیو های کاشت ناخن و یا عکس های کاشت ناخن می بینید را اجرا کنید. از مباحث آموزشی این دوره می توان به کاشت فرنچ ثابت، کاشت بیبی بومر، کاشت ماربل، کاشت استند گلس، کاشت فول گلس، صدف سازی و … اشاره کرد. با یادگیری هرکدام از تکنیک های گفته شده می توانید ده ها مدل کاشت مختلف را اجرا کنید.

 

دوره پیشرفته کاشت با پودر | نیل آکادمی

 

لاین پیشرفته کاشت با ژل

در دوره پیشرفته کاشت با ژل، کاشت ناخن با انواع ژل آموزش داده می شود. ژل ها بر خلاف مواد اکرلیک حساسیت ایجاد نمی کنند. فاقد بوی تند و نامطبوع هستند و به همین دلیل مشکلات و آسیب های تنفسی که ممکن است بر اثر استفاده از مواد اکرلیک ایجاد شود را ندارند. از طرفی برای مشتریانی که به مواد اکرلیک حساسیت دارند و به کاشت ناخن علاقه دارند گزینه بسیار مناسبی است. از طرفی کاشت با ژل دارای ظرافت بالایی است و طرفداران زیادی دارد. با توجه به مزایای بیان شده و استقبال روز افزون از کاشت ناخن با ژل شرکت در این دوره باعث بالا رفتن مهارت، جذب مشتری بیشتر و داشتن درآمد بالاتر برای شما عزیزان می شود. از مباحث آموزشی این دوره می توان به کاشت با پلی ژل، لمینیت ناخن، کاشت با ژل بیلدر و … اشاره کرد.

 

دوره پیشرفته کاشت با ژل - آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا پیشرفته | نیل آکادمی

 

لاین طراحی

طراحی ناخن یکی از لاین های جذاب کاشت ناخن می باشد. شما می توانید تنها در این لاین فعالیت کنید. در سالن های زیبایی به عنوان طراح ناخن مشغول به کار شوید و درآمد قابل توجهی داشته باشید. اما اگر در زمینه کاشت ناخن فعالیت می کنید و در زمینه طراحی ناخن مهارت بالایی ندارید بخش قابل توجهی از درآمد احتمالی خود را از دست می دهید. در دوره پیشرفته طراحی ناخن این لاین را از ابتدایی ترین نکات آموزش می بینید و با یادگیری تکنیک های طراحی می توانید به راحتی هر طرحی را بر روی ناخن پیاده کنید. در آمد طراحی برای هر ناخن از ۵ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان متغییر است.

 

دوره طراحی ناخن - آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا پیشرفته | نیل آکادمی

 

سخن پایانی

پیشنهاد نیل آکادمی به شما عزیزانی که به تازگی تصمیم به ورود به بازار کار ناخن را گرفته اید این است که پیش از ثبت نام در هر دوره آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه ای نیاز های خود را به صورت کامل بررسی کنید و سپس به انتخاب دوره آموزشی بپردازید. شرکت در دوره های ۰ تا ۱۰۰ که آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه ای را شامل می شود، بهترین راه برای ورود به بازار کار ناخن می باشد. با شرکت در این دوره ها کلیه مباحث کاشت ناخن را آموزش می بینید و به عنوان یک ناخنکار حرفه ای وارد بازار کار می شوید.