افتادن ناخن کاشته شده یکی از معضلات بانوانی است که کاشت ناخن را انجام داده اند و یا دوره های آموزش کاشت ناخن را گذرانده اند و به عنوان یک ناخنکار وارد بازار کاشت ناخن شده اند.

داشتن ناخن هایی شکننده و عدم ماندگاری طولانی مدت لاک بر روی ناخن طبیعی باعث شده که خیلی از خانم ها به کاشت ناخن روی بیاورند. کیفیت مناسب یک کاشت ناخن حرفه ای که توسط یک ناخن کار حرفه ای انجام می شود باعث می شود مشتری دوباره به او مراجعه کند و در حقیقت مهمترین عامل موفقیت یک ناخن کار حرفه ای می باشد. فاکتورهای زیادی در این کیفیت موثر هستند اما مهمترین آنها ماندگاری کاشت ناخن روی دست مشتری و عدم افتادن ناخن کاشته شده است.

خیلی اوقات شما می بینید که کاشت ناخن به صورت کامل از ناخن مشتری جدا می شود و در اصطلاح ناخن می افتد. حتی گاهی اوقات افتادن کاشت ناخن به صدف ناخن طبیعی مشتری آسیب وارد می کند و همین مسئله یکی از مهمترین عوامل نارضایتی یک مشتری از ناخن کار و عدم مراجعه مجدد به او می باشد. در این مطلب دلایل افتادن ناخن کاشته شده را برای شما توضیح می دهیم.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 • دلایل افتادن ناخن کاشته شده
 • چرا ناخن از بستر جدا می‌شود؟
 • سخن پایانی

 

 

دلایل افتادن ناخن کاشته شده

افتادن ناخن کاشته شده امری است که باعث پایین آمدن کیفیت کار و دلخوری مشتری می شود، البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که همیشه ناخن کار مقصر نیست و در برخی موارد نگهداری غلط مشتری از ناخن کاشته شده باعث افتادن ناخن کاشته شده می شود. با توجه به مطلبی که بیان شد دلایل افتادن کاشت ناخن به ۲ دسته تقسیم می شوند:

 1. دلایل افتادن ناخن کاشته شده که تقصیر ناخن کار است.
 2. دلایل افتادن ناخن کاشته شده که تقصیر خود مشتری است.

 

۱- دلایل افتادن ناخن کاشته شده که به ناخن کار مربوط می شود:

دلایل افتادن ناخن کاشته شده که به ناخن کار مربوط می شود | نیل آکادمی

 

اگر موارد زیر توسط ناخنکار رعایت نشود کاشت ناخن از صدف ناخن جدا می شود و یا دچار هواگرفتگی زیاد می شود که همین امر می تواند باعث افتادن کاشت ناخن شود.

 • نکات مهمی که در زیرسازی اگر رعایت نکنید موجب افتادن ناخن کاشته شده می شود:

زیر سازی اولین مرحله در کاشت ناخن است و همانطور که از اسمش پیداست مرحله ای پایه و بسیار مهم می باشد. اگر زیرسازی صحیح و اصولی اجرا نشود، کاشت ناخن دوام زیادی نخواهد داشت و دچار هواگرفتگی می شود و یا کامل جدا می شود. یکی از مهمترین بخش های زیرسازی انجام مانیکور خشک است و به همین دلیل باید دقت داشته باشید که مانیکور خشک باید به طور کامل انجام شود و تمامی کوتیکول ها از روی صدف ناخن برداشته شود.

در حقیقت در زیرسازی، شما باید صدفی کاملا یک دست و بدون مزاحمت برای کاشتی موفق و با کیفیت آماده کنید و مثل خیلی از کارهای دیگری که قصد چسباندن چیزی را روی سطحی دارید باید سطح اولیه کاملا بدون مزاحمت باشد. خراش دادن سطح ناخن نیز از نکات مهم زیر سازی می باشد. هدف از خراش دادن سطح ناخن ایجاد بستر مناسب برای موادگذاری و برداشتن چربی های روی سطح ناخن است و باید به طور کامل کل سطح صدف ناخن را خراش دهید اما دقت داشته باشید که صدف ناخن را نازک نکنید. این کار باعث آسیب رسیدن به کراتین صفحه ناخن می شود و برای ترمیم، سطح صدف ناخن را تبدیل به بستری نامناسب برای مواد کاشت می کند و باعث افتادن کاشت ناخن می شود.

 

بنر آموزش هواگیری کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

 • نکاتی درباره پرایمر که اگر رعایت نکنید باعث افتادن ناخن کاشته شده می شود:

همانطور که می دانید مواد کاشت ناخن به راحتی به ناخن نمی چسبد و برای ایجاد این چسبندگی به ماده ای واسطه به نام پرایمر نیاز دارید. پرایمر مانند چسب عمل کرده و کمک می کند مواد کاشت به ناخن بچسبد، به همین دلیل قبل از مواد گذاری باید سطح صدف ناخن را به پرایمر آغشته کنید. تا اینجای کار را خیلی از ناخن کاران به خوبی می دانند. فقط مشکل اینجاست که به هر دلیلی دقیقا در زمانی که باید پرایمر را روی ناخن بزنند این کار را فراموش می کنند!

فراموش کردن پرایمر یکی از دلایل افتادن ناخن کاشته شده و هواگیری کاشت ناخن است.

نکته دیگری که در مورد استفاده از پرایمر وجود دارد این است که پس از زدن پرایمر بر روی ناخن حدود ۲۰ ثانیه فرصت دارید که لایه اول مواد را بگذارید زیرا پس از این زمان پرایمر خاصیت خود را از دست می دهد. پس همانطوری که حدس می زنید خیلی مواقع فاصله موادگذاری و زدن پرایمر کمی از ۲۰ ثانیه عبور کرده و مجددا احتمال افتادن ناخن کاشته شده را بالا می برد. با توجه به تاثیر پرایمر در کیفیت نهایی کاشت ناخن و ماندگاری کاشت برای فراموش نکردن آن، توصیه ما این است که پرایمر را نزدیک به پودر و لیکویید نگه دارید تا هنگام برداشتن مواد در دید شما باشد که فراموش نشود.

در کاشت ناخن با ژل نیز شما هم می توانید از پرایمر مخصوص به مواد ژل و هم از بیس کات ژل استفاده کنید. نکاتی که در مورد پرایمر در کاشت با پودر گفته شد در مورد پرایمر و یا بیس کات در کاشت ژل نیز صادق است و باید رعایت شود و در صورت فراموش کردن زدن بیس کات یا پرایمر کاشت ژل و یا گذشتن بیش از حد زمان از زدن آن تا موادگذاری موجب بالا رفتن احتمال افتادن ناخن کاشته شده می گردد.

 

 • نکاتی درباره موادگذاری که اگر رعایت نکنید باعث افتادن ناخن کاشته شده می گردد:

مواد گذاری نادرست نیز یکی دیگر از دلایل افتادن ناخن کاشته شده است.

در مرحله مواد گذاری باید دقت کنید که وقتی مواد را روی ناخن می گذارید با قلم ضربه های آرام به مواد وارد کنید که اگر هوا زیر مواد مانده، به صورت کامل خارج شود. مواد گذاری خیلی نازک باعث هواگرفتگی کاشت ناخن و در نهایت افتادن کاشت ناخن می شود. در مواد گذاری اگر ضخامت مواد خیلی زیاد باشد در مرحله سوهان کشی مجبور به نازک کردن مواد می شوید و سوهان کشی زیاد باعث هواگرفتگی کاشت ناخن شده و خودش یکی از دلایل افتادن ناخن کاشته شده می باشد. در مورد کاشت ناخن با ژل اگر مواد گذاری خیلی ضخیم باشد ممکن است لایه زیری مواد خشک نشده و مواد خمیری باقی بماند که همین اتفاق مجددا یکی از شایع ترین دلایل افتادن ناخن کاشته شده می باشد.

 

۲- دلایل افتادن کاشت ناخن که به مشتری مربوط می شود:

 

دلایل افتادن کاشت ناخن که به مشتری مربوط می شود | نیل آکادمی

 

علاوه بر کوتاهی هایی که ممکن است توسط ناخن کار صورت گرفته باشد، ممکن است افتادن ناخن کاشته شده به علت عدم مراقبت صحیح مشتری از کاشت ناخن باشد. افرادی که ناخن کاشت شده دارند باید نکاتی را برای مراقبت از کاشت ناخن رعایت کنند تا دوام کاشت ناخن آنها بیشتر باشد و با رعایت نکردن این نکات موجب افتادن کاشت ناخن و آسیب رسیدن به صدف ناخن خود می شوند. البته یادتان باشد که مجددا این بخش هم به ناخن کار مربوط می شود چرا که حتما باید راه های نگه داری از ناخن را به مشتری یادآوری کند و تذکرات لازم در خصوص بایدها و نبایدها را به او گوشزد کند.

 • انجام دادن برخی کارهای منزل بدون دستکش:

یکی از مهمترین و شایعترین دلایل افتادن ناخن کاشته شده شستن ظرف بدون استفاده از دستکش است.

قرار گرفتن طولانی مدت ناخن کاشت شده در زیر آب برای شستن ظرف ها باعث جدا شدن مواد کاشت ناخن از صدف ناخن و هواگرفتگی کاشت و در نهایت افتادن کاشت ناخن می شود. بنابراین حتما به مشتری خود توصیه کنید که برای انجام کارهای منزل از دستکش استفاده کند. یادتان باشد که یک ناخن کار حرفه ای و موفق مسئول مراقبت از زیبایی دست های مشتریانش می باشد.

 • استفاده زیاد از استخر و جکوزی:

حضور زیاد در آب استخر و یا جکوزی و حتی سونا از دیگر عوامل هواگرفتگی و افتادن کاشت ناخن است.

همانطور که قبلا هم گفته شد قرار گرفتن طولانی مدت کاشت ناخن در آب باعث جدا شدن کاشت ناخن از ناخن طبیعی می شود.

 • وارد شدن ضربه به ناخن:

مشتریانی که تمایل به داشتن ناخن بلند دارند بیشتر در معرض این آسیب قرار دارند.

با توجه به اینکه قد ناخن بلندتر از قد معمول ناخن طبیعی فرد می باشد در برخی موارد فراموش می کند که دستان او کمی حساس تر از قبل است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. خیلی مواقع ضربه به سر ناخن و به سمت پایین وارد می شود و این ضربه ها باعث هواگرفتگی و یا جدا شدن مواد از ناخن و افتادن کاشت ناخن می شود.

به عنوان مثال کسانی که زیاد از کیبورد استفاده می کنند و یا کسانی که با انگشتانشان خیاطی یا کارهای گره زنی می کنند و حتی خانم هایی که در باشگاه ورزشی با وسایل آهنی طرف هستند و بسیاری موارد مشابه، در معرض این آسیب قرار دارند. بنابراین حتما از مشتری خود بپرسید که با دستان و انگشتانش چه کارهایی انجام می دهد تا در صورتی که احتمال ضربه دیدن ناخن زیاد است کمر ناخن را کمی ضخیم تر موادگذاری کنید.

 • برگشتن ناخن:

کسانی که ناخن کاشته شده دارند هنگام برداشتن وسایل باید دقت بیشتری داشته باشند زیرا ممکن است سنگینی وسایل یکی از دلایل افتادن ناخن کاشته شده می باشد.

 

چرا ناخن از بستر جدا می‌شود؟

شایع ‌ترین بیماری ‌های پوستی که موجب افتادن ناخن می‌شود، پسوریازیس، قارچ‌های ناخن، اگزمای ناخن یا بافت اطراف ناخن، عفونت‌های میکروبی زیر ناخن و زگیل زیر ناخن هستند. این مشکل می‌تواند عامل ابتلا به سایر مشکلات ناخن باشد. اونیکولیز یا جدا شدن ناخن از بستر، عامل بدشکلی ناخن است و معمولا از ناحیه‌ای که ناخن از بستر جدا می‌شود به راحتی عفونت ‌های قارچ و میکروبی نفوذ می‌کنند و باعث بروز عفونت‌ های مزمن قارچی ناخن خواهد شد. به همین دلیل بیمار باید مرتب ناخن ‌هایش را تمیز نگه‌ دارد تا احتمال عفونت‌ های ثانویه کمتر شود.

 

علت و علائم قارچ ناخن چیست؟ چگونه قارچ ناخن را درمان کنیم؟ | نیل آکادمی

 

سخن پایانی

در این مطلب دلایل افتادن ناخن کاشته شده بیان شد.

با مطالعه کامل این مطلب تمامی نکاتی که به عنوان یک ناخنکار و فردی که کاشت ناخن را انجام داده است باید رعایت کنید را می آموزید.