یکی از نکات مهم و ضروری در آموزش کاشت ناخن، وسایل کاشت ناخن می باشد. اگر با ابزارها و وسایل کاشت ناخن آشنا نباشید و شناخت کافی نداشته باشید، در کارتان با مشلات زیادی روبرو خواهید شد. شما به عنوان یک ناخنکار هم باید با وسایل کاشت ناخن آشنا باشید و همچنین نحوه نگداری آن ها را نیز بدانید که از هزینه های خود کاسته و مجبور نباشید به کرات این وسایل را بخرید.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

وسایل کاشت ناخن

ابزارها و وسایل کاشت ناخن بسیار متنوع می باشند.

برخی از این وسایل در کاشت ناخن مهم و ضروری هستند که شما به عنوان یک ناخنکار حتما باید نسبت به آن ها شناخت کامل داشته باشید و از جای مطمئن خرید کنید. شما که دنبال کنندگان نیل آکادمی هستید، حتما می دانید که در مطلب قبلی در مورد برخی ابزارهای کاشت ناخن صحبت کردیم. در این مطلب به معرفی دیگر ابزارهای مهم می پردازیم.

 

قلم کاشت ناخن

قلم کاشت ناخن یکی از مهمترین وسایل کاشت ناخن است.

انتخاب قلم مناسب در کیفیت و سرعت کار شما تاثیر بالایی دارد. یکی از نکات بسیار مهم شناخت قلم و موارد استفاده از قلم ها در لاین های مختلف (کاشت اکرلیک، کاشت با ژل و طراحی) است. در این بخش به معرفی قلم های کاشت ناخن می پردازیم.

 

قلم کاشت ناخن اکرلیک

قلم کاشت ناخن اکرلیک - وسایل کاشت ناخن | نیل آکادمی

مهمترین نکته در مورد قلم کاشت ناخن اکرلیک جنس موهای قلم می باشد. در کاشت اکرلیک نمی توان از قلم با موهای مصنوعی استفاده کرد. در این وسیله کاشت ناخن، مواد کاشت اکرلیک به موهای مصنوعی قلم می چسبد و کار موادگذاری را سخت و یا حتی غیرممکن می کند. بنابراین برای کاشت ناخن با پودر باید از قلم هایی با موی طبیعی استفاده کرد. در ساخت قلم های کاشت ناخن اکرلیک از موی دم سمور استفاده می شود. این قلم ها در دو نوع تخت و گرد (اشکی)
و در سایزهای مختلف در بازار موجود است. انتخاب سایز مناسب قلم کاملا به راحتی ناخن کار بستگی دارد. دقت داشته باشید که قلم موی خرد نداشته باشد، وجود موهای خرد در قلم باعث می شود مواد به داخل قلم کشیده شود.

نکته کلیدی

برای کاشت ناخن اکرلیک بهتر است از قلم های اشکی استفاده کنید.

برای افراد مبتدی سایز ۸ و ۱۰ مناسب است و برای افراد حرفه ای سایز ۱۲ مناسب است و می تواند سرعت موادگذاری را بالا ببرد.

نگهداری و تمیز کردن قلم

 • اگر فرآیند برداشتن مواد، به طور صحیح و اصولی انجام شده باشد مواد بین موهای قلم نفوذ نمی کند و در انتهای کار می توانید قلم را با لیکویید تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن قلم به هیچ عنوان از استون استفاده نکنید. استون باعث خشک شدن موهای قلم می شود.
 • برای تمیز کردن قلم از محلول قلم شور استفاده کنید. محلول را داخل ظرف قلم شور بریزید و قلم را داخل محلول قرار دهید. برای خارج کردن مواد از لای موهای قلم از شیارهای کف ظرف استفاده کنید.
 • پس از تمیز شدن، قلم را با دستمال خشک کنید.
 • می توانید بعد از استفاده از قلم شور موهای قلم را با استفاده از روغن های مخصوص مو چرب کنید. اینکار در طولانی شدن عمر قلم تاثیر زیادی دارد. دقت داشته باشید قبل از استفاده، قلم چرب را با استفاده ازمحلول قلم شور و یا آب و صابون بشویید.
 • قلم را بلافاصله پس از استفاده بشویید و اجازه ندهید مواد لای موهای قلم خشک شود.

 

قلم کاشت با ژل

قلم کاشت با ژل - وسایل کاشت ناخن | نیل آکادمی

قلم کاشت با ژل به عنوان یکی از وسایل کاشت ناخن از موهای مصنوعی ساخته شده است.

علت این امر جلوگیری از جذب ژل به موهای قلم و هدر رفتن مواد کاشت با ژل می باشد.

داشتن موهای مصنوعی در این قلم از سرخوردن قلم بر روی مواد جلوگیری می کند.

اگر از قلم کاشت با ژل به درستی استفاده و مراقبت شود عمر بالایی خواهد داشت. پس از استفاده، قلم را با استفاده از پد کلینزر و کلینزر تمیز کنید.

 

آموزش کاشت با ژل | آموزش کاشت ناخن | نیل آکادمی

 

قلم طراحی ناخن

قلم طراحی ناخن | نیل آکادمی

 

قلم های طراحی ناخن در سایز ها و شکل های مختلف در بازار موجود است.

برای تمیز کردن قلم های طراحی از کلینزر استفاده کنید.

قلم های طراحی را جدا از سایر ابزار نگه دارید ومراقب باشید هیچ فشاری روی موهای قلم نباشد.

تحت هیچ شرایطی اجازه ندهید ژل روی قلم باقی بماند و پس از استفاده قلم را تمیز کنید.

 

بنر آموزش طراحی ناخن با اکلیل | نیل آکادمی

 

ظرف قلم شور

ظرف قلم شور - وسایل کاشت ناخن | نیل آکادمی

همانطور که در بالا اشاره شد برای تمیز کردن قلم کاشت ناخن از ظرف قلم شور استفاده کنید. ظرف قلم شور به صورت یک لیوان پلاستیکی است که در کف آن شیارهایی برای تمیز کردن لبه های قلم تعبیه شده است. در لبه بالایی این ظرف گیره هایی برای نگه داری قلم وجود دارد.

 

انواع سرسوهان در کاشت ناخن

 

سرسوهان ها در شکل ها و جنس های مختلف در بازار موجود می باشند. شکل های مختلف سر سوهان کاربردهای مختلفی دارند. در این بخش از مطلب به معرفی سرسوهان ها می پردازیم.

 

سرسوهان الماسه

سرسوهان الماسه | نیل آکادمی

سر سوهان الماسه به عنوان یکی از وسایل کاشت ناخن برای کم کردن حجم مواد و فرمدهی مواد بر روی ناخن کاربرد دارد. این سرسوهان ها دارای دوام بالایی هستند. سر سوهان های الماسه با روکش کروم دارای عمر بیشتری هستند و حدودا سه برابر سرسوهان الماسه معمولی عمر می کنند. سرسوهان های الماسه با جنس سرامیکی نیز در بازار موجود است عمر این سرسوهان تقریبا نصف سرسوهان معمولی است و در مقابل ضربه حساس است و می شکند. تنها مزیت سرسوهان سرامیکی این است که بر روی ناخن داغ نمی کند و احساس سوختگی ایجاد نمی کند.

نکته کلیدی

از سرسوهان های الماسه بر روی ناخن طبیعی استفاده نکنید. سرسوهان الماسه برای کار بر روی مواد طراحی شده و به صدف ناخن طبیعی آسیب جدی وارد می کند.

کارایی سرسوهان های الماسه بر اساس فرم

 • سرسوهان الماسه استوانه

این سرسوهان برای کم کردن حجم مواد و فرمدهی مواد بر روی ناخن کاربرد دارد. لبه های این سر سوهان تیز است و در صورت برخورد با کناره های ناخن ممکن است به پوست اطراف ناخن آسیب وارد کند.

 • سرسوهان الماسه استوانه سرگرد

این سرسوهان برای کم کردن حجم مواد کاربرد دارد. سر گرد این سرسوهان نرم تر از بدنه آن می باشد و در صورت برخورد با پوست اطراف ناخن آسیبی وارد نمی کند، به همین دلیل گزینه مناسبی برای افراد تازه کار می باشد.

 • سرسوهان الماسه مخروطی سر تخت

این سرسوهان برای کم کردن حجم مواد و دورگیری کاشت ناخن کاربرد دارد.

 • سرسوهان الماسه مخروطی سر گرد

این سرسوهان علاوه بر کم کردن حجم مواد برای پاک کردن ژلیش از روی کاشت ناخن نیز کاربرد دارد. از مدلی که سر تیزتر دارد می توان برای جدا کردن مواد از پوست اطراف در ریشه ناخن استفاده کرد. این سرسوهان برای هواگیری کاشت نیز کاربرد دارد.

 • سرسوهان الماسه میخی

سرسوهان الماسه میخی برای تمیز کردن زیر ناخن کاشته شده مناسب است. در برخی موارد برای مانیکور نیز استفاده می شود. (استفاده از سرسوهان الماسه برای مانیکور توصیه نمی شود.)

 

سرسوهان مانیکور (شنی)

سرسوهان مانیکور (شنی) - وسایل کاشت ناخن | نیل آکادمی

سرسوهان های شنی در وسایل کاشت ناخن در مانیکور و پدیکور کاربرد دارند. این سر سوهان ها دارای فرم های مختلف می باشند. بر روی میله این سرسوهان ها نوارهای رنگی قرار دارد که نشان دهنده درجه زبری سرسوهان است. این رنگ ها به ترتیب مشکی، سبز، آبی، قرمز و زرد می باشد که رنگ مشکی زبرترین و زرد نرمترین است.

 

سرسوهان کاغذی (سمباده ای یا موکتی)

سرسوهان کاغذی (سمباده ای یا موکتی) | نیل آکادمی

این سرسوهان برای کم کردن حجم مواد، از بین بردن ناهمواری های روی مواد و ایجاد خط و خش بر رو ناخن طبیعی کاربرد دارد.

درجه زبری این سرسوهان با عدد مشخص می شود. هر چه عدد بالاتر باشد سرسوهان نرمتر است و بهتر است از نرم ترین درجه استفاده کنید خصوصا بر روی ناخن طبیعی. برای استفاده از این سرسوهان به پایه سرسوهان نیاز دارید که سرسوهان کاغذی بر روی آن نصب می شود. به خاطر داشتن جنس کاغذی این سرسوهان ها عمر کوتاهی دارند، پس از خراب شدن سرسوهان می توانید سری کاغذی آن را تعویض کنید.

نکات نگهداری از سرسوهان

 • سرسوهان را در استون و یا محلول مخصوص شستن سرسوهان قرار دهید و مواد لابه لای شیارها را تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن سرسوهان می توانید از براش های مخصوص به اینکار استفاده کنید.
 • پس از هر مشتری سرسوهان ها باید با استفاده از محلول ضدعفونی کننده، ضدعفونی شوند.
 • تمیز کردن سرسوهان ها در افزایش طول عمر آنها تاثیرگذار است.
 • پس از شستشو سرسوهان را خشک کرده و در ظرف مخصوص قرار دهید.

 

سوهان دستی ناخن

سوهان دستی ناخن | نیل آکادمی

سوهان دستی ناخن به عنوان یکی از وسایل کاشت ناخن اغلب برای فرمدهی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد اما برخی ناخنکاران محترم برای از بین بردن خط تیپ و فرمدهی مواد نیز از سوهان دستی استفاده می کنند. سوهان دستی انواع مختلف دارد که پر کاربردترین آن سوهان دستی کاغذی (سمباده ای) است. سوهان دستی دارای درجه های مختلف زبری است که با عدد بر روی آن مشخص شده است، هر چقدر عدد روی سوهان بزرگتر باشد سوهان نرمتر است.

 • از سوهان های زبر برای فرمدهی و کوتاه کردن قد ناخن های کاشته شده استفاده می شود.
 • از درجه های متوسط برای فرمدهی ناخن مصنوعی و تیپ، از بین بردن خط تیپ و فرمدهی ناخن پا در پدیکور استفاده می شود. از این درجه می توان برای فرمدهی روی ناخن کاشته شده نیز استفاده کرد.
 • سوهان های نرم برای فرمدهی ناخن های طبیعی، خراش دادن سطح ناخن در زیرسازی و یا روی ناخن های کاشته شده جهت آماده سازی برای لاک کاربرد دارند.

نکات کلیدی

 • سوهان های دستی نو دارای لبه های تیز می باشند و باید هنگام استفاده دقت کنید که پوست اطراف ناخن را زخم نکنید.
 • گرد و غبار روی سوهان را با استفاده از فرچه از بین ببرید.
 • دقت داشته باشید که هرقدر در نگهداری از سوهان دقت کنید سوهان های دستی دارای عمر کوتاهی هستند.

 

بافر

بافر | نیل آکادمی

بافرها یکی از مهمترین و ضروری ترین وسایل کاشت ناخن می باشند.

بافرها مانند سوهان دستی دارای سطح سمباده ای هستند اما تفاوت آنها با سوهان دستی در بدنه داخلی آنهاست.

بدنه داخلی بافر اسفنجی و نرم است.

بافر در دو نوع تخت و مکعبی در بازار موجود است و انتخاب آن به سلیقه شما بستگی دارد.

بافر نیز دارای درجه زبری است و این درجه به عدد روی آن بستگی دارد و هرچه عدد بزرگتر باشد بافر نرمتر است.

کاربرد های بافر

 • با استفاده از بافر می توان ناهمواری های سطح ناخن طبیعی و یا کاشته شده را از بین برد.
 • بافر کشی ناخن طبیعی جریان خون در ناخن را افزایش می دهد و باعث رشد بیشتر ناخن می شود.
 • با استفاده از بافر می توان چربی های صدف ناخن را از بین برد و با ایجاد خط و خش، بستر را برای ژلیش و لاک فراهم کرد.

 

بورس لوازم کاشت ناخن

حال که با ابزارهای کاشت ناخن آشنا شدید و شناخت خوبی نسب به آن ها پیدا کرده و اطلاعات مفیدی کسب کردید، وقت آن است که اگر ابزاری را ندارید از جای مناسب و بورس لوازم کاشت ناخن تهیه کنید. اگر هم تمامی وسایل کاشت ناخن را دارید، به طور صحیح از آن ها استفاده کرده و نگهداری نمایید.

 

سخن پایانی

در این مطلب برخی از وسایل کاشت ناخن که جزو مهمترین و ضروری ترین ابزارها هستند معرفی شدند و نکات کلیدی در مورد هریک که به انتخاب و خرید صحیح شما کمک شایانی کند، بیان شد. به کمک مطالب گفته شده می توانید وسایل مناسب کارتان را انتخاب و خریداری کنید و کارتان را شروع کنید.